Snowpiercer – co z ostatnim sezonem mroźnego serialu? W kwestii praw do marki nastąpił przełom

snowpiercer 4 sezon
Filmy i seriale Newsy Newsy Seriale

Okazuje się, że TNT sprzedała telewizji AMC prawa do marki Snowpiercer dzięki czemu już w przyszłym roku 4. sezon serialu pojawi się w USA.

Latem 2022 roku podano informację, że czwarty sezon mroźnego serialu pt. Snowpiercer zakończy się na czwartym sezonie. Niestety pół roku później w sieci pojawiła się informacja, że należąca do koncernu Warner Bros. Discovery telewizja TNT nie wyemituje wspomnianego sezonu i zostanie on sprzedany innej stacji bądź któremuś z serwisów streamingowych. Decyzja ta miała związek z nową polityką włodarzy Warner Bros. Discovery, kiedy to stojący na czele korporacji David Zaslav zarządził szukanie kilku miliardów dolarów oszczędności. Ofiarami tego padły nie tylko dopiero planowane projekty (jak “Demimonde” J.J. Abramsa), ale także już nakręcone, jak komiksowa “Batgirl” czy kontynuacja animacji “Scooby-Doo!”. Z kolei z serwisu HBO Max zniknął szereg lokalnych produkcji, które zostały odsprzedane platformie SkyShowtime. Dziś na szczęście pojawiła się bardzo dobra informacja – prawa do ostatniej serii (a także do sezonów poprzednich) nabyła właśnie telewizja AMC. Dzięki temu czwarta transza Snowpiercera pojawi się w USA na początku 2025 roku.

Serial Snowpiercer – fabuła, problematyka

“Snowpiercer” to serial science fiction stworzony przez Graemę Masona i Josh’a Friedmana, oparty na filmie o tym samym tytule z 2013 roku oraz francuskim komiksie “Le Transperceneige”. Akcja dzieje się w post-apokaliptycznym świecie, gdzie globalne ocieplenie spowodowało katastrofalne zmiany klimatyczne, a ludzkość zmaga się z zamarzniętym globem. Ostatni ocaleni podróżują w olbrzymim pociągu o nazwie Snowpiercer, który nieustannie krąży po okrążających Ziemię torach. Serial eksploruje napięcia społeczne, polityczne i moralne wewnątrz społeczności zamieszkującej pociąg. Podział na klasy społeczne staje się głównym źródłem konfliktów, gdy elita uprzywilejowanych mieszkańców pierwszej klasy stara się utrzymać swoją władzę nad biedniejszymi pasażerami. Główni bohaterowie, w tym były detektyw Andre Layton (grany przez Dave’aedda Diggsa), próbują przewrócić ten system i osiągnąć sprawiedliwość społeczną. “Snowpiercer” to nie tylko opowieść o walce klasowej, ale również o ekologii, moralności i ludzkiej naturze w skrajnych warunkach. Serial wyróżnia się bogatą fabułą, złożonymi postaciami oraz znakomitą reżyserią. Stanowi on fascynujący portret przyszłości, który skłania do refleksji nad współczesnymi problemami społecznymi i ekologicznymi.

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie