Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Skywind – przełom w projekcie, twórcy pokazują nowy filmik

Otwarte drzwi do własnych stworów oraz animacji.

Skywind to bardzo ambitny projekt, którego celem jest przeniesienie kultowego The Elder Scrolls III: Morrowind na silnik, który napędza The Elder Scrolls V: Skyrim. Choć prace nad Skywind rozpoczęły się pięć lat temu, nadal czekamy na finalną wersję. Ile jeszcze? Tego niestety nie wiemy.

Grupa zapaleńców odpowiadająca za projekt chwali się jednak wielkim postępem, jaki niedawno osiągnięto. To pierwsza własna animacja, która trafiła do Skywind – majestatyczny stwór Silt Strider. Jednocześnie podkreślono, że to jeszcze testowa wersja alpha, którą należy dopracować. Zatem to, co zobaczycie na poniższym materiale, nie stanowi wersji ostatecznej.

Twórcy Skywind zaznaczają, że trzeba pochylić się choćby nad algorytmami przesuwania czy kolizji obiektu, a model stwora został zaczerpnięty z Dragonborn i zostanie w przyszłości wymieniony na własny.

Ten przełomowy proces jest jeszcze w fazie rozwoju, lecz otworzyliśmy sobie właśnie drzwi dla własnych stworów oraz animacji – zaznacza ekipa odpowiedzialna za Skywind.

Czekamy na więcej!

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się