Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

1 komentarz

Morrowind Remastered – fani odnowili kultową grę RPG. Jest właściwie nie do poznania

Morrowind Remastered istnieje i został stworzony przez fanów. Gracze użyli ponad 300 modyfikacji, aby dodać produkcji blasku. Gra zmieniła się nie do poznania.

Trzecia odsłona The Elder Scrolls była czymś wyjątkowym, a dla niektórych wręcz niesamowitym. To jedna z pierwszych tak otwartych produkcji, które oddawały graczowi do rąk wielki i żyjący świat. Niestety, gra przez lata okropnie się zestarzała.

Morrowind powrócił w odświeżonej formie w dodatku do The Elder Scrolls Online i przywrócił do życia część starych lokacji. Nie wszyscy byli jednak zachwyceni jakością rozszerzenia lub najzwyczajniej w świecie nie interesowało ich TESO.

Fani postanowili więc sami zabrać się za przywrócenie kultowemu erpegowi życia. Projekt OpenMW umożliwia znaczne modyfikowanie plików gry i zabawę z silnikiem, co daje moderom całą masę możliwości.

Dzięki niemu właśnie powstał projekt Morrowind Remastered. To zestaw ponad 300 modyfikacji, które odmieniają TES III tak, aby chociaż trochę dorównywał pod względem oprawy nowszym produkcjom.

Pełną listę użytych modów znajdziecie w tym miejscu. Jest ich dość sporo, ale każdą z modyfikacji znajdziecie bez problemu w sieci. Miejcie jednak na uwadze, że stabilność tytułu z tyloma zmianami zdecydowanie będzie pozostawiać wiele do życzenia.

Poniżej możecie zobaczyć, jak prezentuje się Morrowind Remastered w praktyce.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się