Ktoś zrekonstruował szkielet ze Skyrima. Wygląda jak jaskiniowiec… lub Iggy Pop

Szkielet z gry Skyrim
Newsy PC PS3 PS4 PS5 Switch X360 Xbox Series Xbox Series S XOne

Skyrim to legendarna gra, która kryje w sobie wiele ciekawostek. Smaczki znajdziemy nawet w twarzach szkieletów, które napotkamy w wielu lokacjach rozsianych po świecie The Elder Scrolls V.

Naukowiec pracujący dla organizacji Ancestral Whispers postanowił odstawić archeologiczne projekty na drugi plan i zrekonstruował twarz jednego ze szkieletów obecnych w grze. Efekt? Neandertalczyk lub – jak zauważył redaktor PC Gamer – jegomość podobny do Iggy’ego Popa.

Zanim jednak odlecimy w przestrzeń domysłów i teorii głoszących, że jakiś śmieszek z Bethesdy chciał upamiętnić znanego muzyka w grze, oddajmy głos zainteresowanym. Dzieło autora rekonstrukcji skomentowała osoba, która odpowiada za wygląd szkieletów w Skyrimie.

Ha! Zaprojektowałem szkielety ze Skyrima – wykonałeś świetną robotę przy ich rekonstrukcji. Chciałem, żeby wyglądały jak bandyci, grube szczęki, grube brwi – coś w rodzaju neandertalczyków. To jest właśnie TO.

– napisał Character Artist pracujący przy Skyrimie, Jonah Lobe, na Twitterze

Jak sami widzicie, nie ma tu żadnego celowego nawiązania. Powyższa rekonstrukcja pokazuje jednak, że Skyrim wciąż ma w sobie wiele tajemnic i smaczków, które czekają na odkrycie. Nie wiem jak Wy, ale ja nie zastanawiałem się nigdy, jak wyglądały skyrimowe szkielety zanim straciły skórę, mięso i kości.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie