Siri po polsku? Nic z tych rzeczy. Apple ogłasza iOS, nowości nie dla Polaków

Siri po polsku? Nie w iOS 18, bo Apple znowu nas nie widzi
Wiadomości

Apple ogłosiło ostatnio masę nowości, w tym nowy system iOS 18. Dużą rzeczą okazało się Apple Intelligence, szeroko rozumiane wdrażanie sztucznej inteligencji, w tym także do popularnego asystenta głosowego. Czy Siri po polsku wreszcie stanie się faktem? Niestety, ale Apple wciąż nie pamięta o użytkownikach z Polski. A przynajmniej nie chce udostępnić im korzystania z funkcji w rodzimym języku.

Apple ma nowości, Siri po polsku nie jest jedną z nich

Złośliwi stwierdzą, że chyba nigdy nie doczekamy się momentu, w którym Siri po polsku stanie się faktem. Za nami najnowsze ogłoszenia ze stajni Apple, a wśród nich oczywiście zabrakło czegokolwiek na temat naszego rodzimego języka. Polacy po raz kolejny muszą przełknąć gorzką pigułkę i pogodzić się z faktem, że rodzimy dla nas język nie jest priorytetem dla amerykańskiego giganta.

Priorytetowe są natomiast inne rzeczy, bo na swojej konferencji firma ogłosiła sporo nowości. Nowy system iOS 18 pozwoli użytkownikom iPhone’ów na ogromną dozę personalizacji, która do tej pory była w urządzeniach Apple niespotykana. Mowa tu m.in. o możliwości swobodnego umieszczania kafelków tam, gdzie nam się to podoba. Dostosujemy także kolory ikon i skorzystamy z poprawionego trybu ciemnego.

Duża nowość to również Apple Intelligence, czyli osobisty system sztucznej inteligencji, wykorzystujący modele generatywne. Wszystko po to, aby wspierać użytkownika i nieść mu pomoc w wielu codziennych sytuacjach:

W unikalny sposób łączymy moc generatywnego AI z osobistym kontekstem użytkowników, żeby zapewniać im wyjątkowo pomocne inteligentne rozwiązania. Oprócz tego nasz system używa tych informacji w całkowicie prywatny i bezpieczny sposób, żeby wszystkie korzystające z niego osoby mogły swobodnie robić to, co dla nich najważniejsze. Taka technologia AI mogła powstać tylko w Apple i nie możemy się doczekać, aż użytkownicy przekonają się, co ona potrafi.

Apple

W ten sposób Siri będzie doskonale rozumieć to, co dzieje się na naszym ekranie. Asystentka będzie mogła o wiele lepiej nam pomagać i wykonywać znacznie bardziej skomplikowane polecenia. To tyczy się na przykład analizowania dokumentów i tego, co pokażemy na ekranie. Siri poradzi sobie choćby z fotografią naszych danych i przełoży je do odpowiedniego formularza. Wszystko to jednak nie będzie (przynajmniej na razie) dostępne w języku polskim. Wciąż musimy poczekać.

Źródło: gsmonline.pl

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie