Silent Hill z zapowiedzią w tym tygodniu? Gracze “rozgryzają” tweeta od Kojima Productions

Wiemy, że Kojima Productions pracuje nad kolejną grą, lecz Japończycy są jak zwykle powściągliwi w informowaniu nas o postępach, a jeśli już coś dostajemy, to… musimy się domyślać, o co chodzi.

Pod koniec zeszłego tygodnia Aki Saito, szef komunikacji Kojima Productions w Japonii, wrzucił na Twittera wpis, który rozgrzał serca fanów serii Silent Hill. Ot, napisał: Przepraszam wszystkich za milczenie! Byłem ostatnio bardzo zajęty ….. Myślę, że wkrótce mogę powiedzieć więcej o tym, co zamierzamy.

Mamy zatem jasny sygnał, że niedługo doczekamy się ważnego komunikatu od studia Hideo Kojimy, lecz skąd pomysł, że w tym tygodniu oraz że może chodzić o Silent Hill? Po pierwsze, wystarczy spojrzeć na notes, który leży na stole, a na nim napis “Next Week“. Tweet pochodzi z 28 lutego, zatem ten “następny tydzień” rozpoczął się właśnie dzisiaj. Po drugie, szef komunikacji studia trzyma w dłoni ołówek firmy Pyramid i może to być nic nieznaczący szczegół, lecz fani Silent Hill powiązali ten detal z Piramidogłowym, potworem z serii. I w końcu po trzecie – Aki Saito używa w swoim tweecie słowa “silent” (Sorry to be silent everyone), no i już niektórzy piszczą z radości.

Cóż, nie są to może jakieś bardzo mocne przesłanki wskazujące na Silent Hill, lecz Kojima Productions lubi drażnić się z graczami i często stosuje w swoich wpisach takie nieprzypadkowe smaczki.

Warto też wspomnieć, że według spekulacji z końcówki zeszłego roku, to właśnie Hideo Kojima ma zająć się nową odsłoną serii Silent Hill, we współpracy z Konami. Ponoć Kojima Productions ma mieć wolną rękę, jeśli chodzi o stworzenie tytułu, a Konami będzie miało jedynie wpływ na wybór głównej postaci.

W grudniu 2019 roku sam Hideo Kojima opublikował zagadkowy wpis, na którym widzieliśmy model twarzy Normana Reedusa, czaszkę neandertalczyka, pomidora z reklamą Rotten Tomatoes i gumową kaczkę.

Deweloper jeszcze wcześniej sugerował, że jego kolejna gra będzie „najstraszniejszym horrorem, jaki kiedykolwiek powstał”.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: