Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Hideo Kojima publikuje garść wskazówek dotyczących nowego projektu

Zadowolony z sukcesu ostatniej gry Hideo Kojima rozpoczyna prace nad nowym projektem. Tuż przed świętami producent zamieścił na Twitterze fotografię, na której „przypadkowo” pojawiły się pewne osobliwe przedmioty.

W tweecie dyrektor Kojima Productions napisał, że „pracuje nad kolejnym konceptem, gdy nikogo nie ma w biurze”. Zdjęcie przedstawia stanowisko pracy producenta wraz z kilkoma gadżetami. Jeśli zwrócimy uwagę na te przedmioty, to wydaje się raczej wątpliwym, że znalazły się one na fotografii przypadkowo czy z byle powodu – chyba że to tylko ja nie trzymam przy komputerze gumowych kaczuszek.

Media branżowe sugerują, że w tych „szczegółach” tkwią wskazówki dotyczące nowego projektu Hideo Kojimy. Na biurku znajdują się między innymi model twarzy Normana Reedusa, czaszka neandertalczyka, pomidor z reklamą Rotten Tomatoes i wspomniana wcześniej gumowa kaczka. W tle widzimy laptopa, a jeszcze dalej większy monitor, na którym nie ma nic poza domyślną dla systemu mac tapetą przedstawiającą pustynię.

Co może symbolizować pustynia w komputerze? Najpewniej stopień zaawansowania prac nad projektem. Jeszcze trudniej stwierdzić, co znaczą pozostałe przedmioty na zdjęciu. We wcześniejszym tweecie Hideo Kojima ujawnił, że jego kolejna gra będzie „najstraszniejszym horrorem, jaki kiedykolwiek powstał”. To są jednak wciąż jedynie zapowiedzi, projekty i plany – zanim koncept zostanie wprowadzony w życie, czeka nas więc jeszcze wiele wieloznacznych wpisów i osobliwych wskazówek.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%