Hideo Kojima publikuje garść wskazówek dotyczących nowego projektu

Zadowolony z sukcesu ostatniej gry Hideo Kojima rozpoczyna prace nad nowym projektem. Tuż przed świętami producent zamieścił na Twitterze fotografię, na której „przypadkowo” pojawiły się pewne osobliwe przedmioty.

W tweecie dyrektor Kojima Productions napisał, że „pracuje nad kolejnym konceptem, gdy nikogo nie ma w biurze”. Zdjęcie przedstawia stanowisko pracy producenta wraz z kilkoma gadżetami. Jeśli zwrócimy uwagę na te przedmioty, to wydaje się raczej wątpliwym, że znalazły się one na fotografii przypadkowo czy z byle powodu – chyba że to tylko ja nie trzymam przy komputerze gumowych kaczuszek.

Media branżowe sugerują, że w tych “szczegółach” tkwią wskazówki dotyczące nowego projektu Hideo Kojimy. Na biurku znajdują się między innymi model twarzy Normana Reedusa, czaszka neandertalczyka, pomidor z reklamą Rotten Tomatoes i wspomniana wcześniej gumowa kaczka. W tle widzimy laptopa, a jeszcze dalej większy monitor, na którym nie ma nic poza domyślną dla systemu mac tapetą przedstawiającą pustynię.

Co może symbolizować pustynia w komputerze? Najpewniej stopień zaawansowania prac nad projektem. Jeszcze trudniej stwierdzić, co znaczą pozostałe przedmioty na zdjęciu. We wcześniejszym tweecie Hideo Kojima ujawnił, że jego kolejna gra będzie „najstraszniejszym horrorem, jaki kiedykolwiek powstał”. To są jednak wciąż jedynie zapowiedzi, projekty i plany – zanim koncept zostanie wprowadzony w życie, czeka nas więc jeszcze wiele wieloznacznych wpisów i osobliwych wskazówek.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: