Twórca Piramidogłowego z Silent Hill żałuje, że zaprojektował postać. Fani mają teorię, dlaczego

Piramidogłowy z Silent Hill
PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

Twórca Piramidogłowego z Silent Hill podzielił się smutnym wpisem na Twitterze. Masahiro Ito wolałby nigdy nie stworzyć kultowej kreatury.

Ceniony przez graczy artysta wspomniał, że powodem jego niechęci do postaci nie jest fakt, że nie dostaje pieniędzy za sprzedaż gadżetów ze słynnym potworem. Ito nie chce zdradzać czynników prowadzących do takiego podejścia do jednego ze swoich najpopularniejszych dzieł.

Żałuję, że zaprojektowałem pieprzonego Piramidogłowego.

Nie napiszę o powodzie.

Nie chodzi o to, że nie dostaję pieniędzy za figurki. Przede wszystkim nigdy mi za nie nie płacono.

– napisał Masahiro Ito na Twitterze

Jeden z fanów Ito sugeruje, że niechęć artysty może być spowodowana tym, jak Konami korzysta z popularności Piramidogłowego. Potwór ten został stworzony z myślą o protagoniście Silent Hill 2, a jednak pojawił się w paru odsłonach serii i jako “gość” w innych grach.

Dla tych, którzy pytają, dlaczego.
Piramidogłowy stał się zbyt popularny. Konami nigdy nie zrobi kolejnego Silent Hill bez Piramidogłowego, ale Piramidogłowy miał być tylko dla Jamesa.

– spekuluje BigChapAlien21

Faktyczne powody wpisu Ito pozostają jednak nieznane. Artysta nie odpowiedział na pytania fanów i trudno mu się dziwić – ma prawo czuć się bardzo źle z tym, jak Konami wykorzystuje jego wielkie dzieło.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie