Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Silent Hill z oficjalnym kontem na Twitterze. Będzie zapowiedź na PS5?

Ostatnie miesiące są pełne spekulacji, jakoby Sony miało dogadać się z Konami w sprawie nowej odsłony Silent Hill.

Fani serii Silent Hill wciąż czekają na odrodzenie serii, lecz dotychczas Konami starało się dementować wszelkie plotki w tym temacie. Jak ma się jednak do tego konto Silent Hill, które od pewnego czasu jest aktywne na Twitterze, a niedawno zostało połączone również z oficjalnym kontem Konami, co w zasadzie jest jednoznaczne z tym, że jest to konto oficjalne?

Konto Silent Hill powstało niecały miesiąc temu, lecz dotychczas widzimy na nim zazwyczaj wpisy dotyczące crossovera Silent Hill z Dead by Daylight. Gracze podejrzewają jednak, że jest w zasadzie mało prawdopodobne, by konto powstało specjalnie w tym celu.

Możliwe, że Sony rzeczywiście dogadało się z Konami i nadchodzące State of Play przyniesie wielkie ogłoszenie. Silent Hill na PS5 to byłaby petarda!

Wszystko jest jednak grubymi nićmi szyte, ponieważ jak dotychczas Konami nie dawało nam wielu nadziei na powrót horroru. W marcu tego roku w sieci krążyły plotki, jakoby Sony kupiło markę Silent Hill i powierzyło pracę nad nową grą z serii studiu Kojima Productions. Tytuł miałby wylądować ekskluzywnie na PlayStation 5.

Konami szybko odbiło piłeczkę:  Jesteśmy świadomi wszystkich plotek i doniesień, ale możemy potwierdzić, że nie są one prawdą. Wiem, że nie jest to odpowiedź, jakiej fani oczekują. Dodano: Nie oznacza to, że całkowicie zamykamy drzwi tej serii, ale nie powróci ona w sposób, w jaki jest to opisywane.

Więc co czeka serię Silent Hill? Oby nie gra mobilna…

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się