showa american story screen Steam
0 komentarzy

Showa American Story to postapokaliptyczne RPG, w którym Japonia zdominowała USA

„Project SAS” okazał się Showa American Story. Nowa gra od NEKCOM zapowiada się wybornie z paru powodów, a jednym z nich z pewnością jest przedstawione uniwersum.

Alternatywna historia zawsze miała w sobie coś ciekawego. Nietypowy przebieg wydarzeń przedstawi nowa gra od NEKCOM.

Chińczycy tworzą grę o Japonii w USA – Showa American Story

Niedawno pisaliśmy o enigmatycznym teaserze „Project SAS”. Przepowiadałem wtedy, że akcja gry zostanie zapewne osadzona w latach 80. ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych i w jakiś sposób będzie to wszystko powiązane z Japonią. Spodziewałem się również klimatu z horrorów (szczególnie klasy B) i… wiecie co? Miałem, kurczę, rację.

Showa to nowy RPG akcji od twórców serii DYING. Pierwsze szczegóły i materiały z pewnością zapowiadają niezwykle ciekawy świat. Wiemy, że trafimy do USA w alternatywnej wizji lat 80., w której to Japonia uczyniła z USA swoją kolonię. Stany zostały zdominowane przez kulturę i ekonomię Wschodu, a do tego wszystkiego pojawiły się… potwory i żywe trupy. Wcielimy się w Choko, młodą kaskaderkę filmową, która wstała z martwych, aby odszukać swą siostrę. Będziemy walczyć, eksplorować świat i przechodzić szereg minigier.

Powyższy trailer zapowiada naprawdę ciekawą pozycję, choć wyraźnie przyda się jej nieco „dopieszczenia”. Mimo wszystko Showa zapowiada się wyjątkowo pod względem przedstawionego uniwersum. Choć tytuł skupi się na walce, widzimy, że nasz wierny kamper zaoferuje nieco odpoczynku od ciągłej tułaczki i mordobicia.

Gdy Stany bały się Japonii

Warto wspomnieć, że „alternatywna wizja świata” jest tutaj ucieleśnieniem lęków Amerykanów z tamtego okresu. W USA powszechny był ogólny niepokój przed wszystkim, co japońskie, a władza widziała Kraj Kwitnącej Wiśni jako głównego wroga ekonomicznego, co zresztą doprowadziło do wojny handlowej. W Stanach zdarzały się nawet „wiece”, w których trakcie niszczono produkty japońskich firm, jak choćby Toshiba. Kto wie – może gdyby Japonia zdominowała wtedy USA, faktycznie doczekalibyśmy się wysypu żywych trupów?

Dostępna jest już karta gry na Steam oraz jej wymagania systemowe, które publikujemy poniżej:

Show American Story – minimalne wymagania na PC:

 1. Procesor: Intel Core i5-5575R 2,8 GHz
 2. Pamięć RAM: 8 GB
 3. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 960
 4. DirectX: 11
 5. Miejsce na dysku: 50 GB
 6. System operacyjny: Windows 10 (64-bit)

Showa American Story – zalecane wymagania na PC:

 1. Procesor: Intel Core i7-4770K 3,5 GHz
 2. Pamięć RAM: 16 GB
 3. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1660 Ti
 4. DirectX: 11
 5. Miejsce na dysku: 50 GB
 6. System operacyjny: Windows 10 (64-bit)

Nie jest źle, choć nie da się ukryć, że gra nie wygląda aż tak nextgenowo. Mimo wszystko liczy się rozgrywka i fabuła, co, mam nadzieję, uda się deweloperom dopracować na premierę. Tytuł ukaże się na PC, PS4 oraz PS5 „kiedyś”.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%