Project SAS teaser
0 komentarzy

Nowe RPG „Project SAS” na pierwszym teaserze. Nie wiem, co tu się dzieje, ale wygląda intrygująco

Nie mam pojęcia, co tu się wydarzyło, ale „Project SAS” przykuło moją uwagę. Nowe RPG od Nekcom wygląda niezwykle klimatycznie.

Keczup, bikini i żywe trupy… Whaaaaat?

Project SAS to nowe chińskie RPG

Nekcom Games to chińskie studio tworzące gry wideo założone w Wuhan w 2011 roku. Deweloperzy odpowiadają za serię horrorów Dying. Pisaliśmy o najnowszej, zapowiedzianej jakiś czas temu części w tym miejscu.

Okazuje się, że projektanci ostatnie 5 lat spędzili nie tylko tworzeniu horrorów! Wzięli się również za własne podejście do gatunku gier RPG. Tyle przynajmniej wiemy z oficjalnej strony „Project SAS”, która niedawno ruszyła. Twórcy intrygują nas, twierdząc, że „minęło 40 lat, odkąd historia przedstawiona w grze miała miejsce”. Co to oznacza? Zapewne to, że dostaniemy grę czerpiącą garściami z estetyki lat 80.

Opublikowany niedawno teaser stawia więcej pytań, niż daje odpowiedzi. Widzimy na nim wiele różnych urywków z różnych filmików, które łączy charakterystyczny filtr „taśmy VHS” i muzyka „tak bardzo 80s, jak się tylko da”. Niektóre fragmenty pokazują USA (w tym Nowy Jork i San Francisco), inne wyraźnie kojarzą się z kultowymi slasherami z tamtego okresu. Jeżeli miałbym zgadywać, wydaje mi się, że Nekcom pracuje nad jakąś grą RPG, która utrzymana jest w klimacie horrorów z lat 80., a jej akcja osadzona została w USA w tamtym okresie i najpewniej w jakiś sposób wszystko to będzie związane z Azją. To, rzecz jasna, tylko domysły. Proszę się więc nimi nie sugerować.

Jest klimatycznie, ale tylko tyle. Ostatnia część filmiku wydaje się stworzona na silniku gry, ale wiele nie pokazuje. Na stronie aktywne jest odliczanie, do którego końca pozostały (na ten moment) 4 dni. Zgaduję, że po tym czasie dostaniemy więcej informacji.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%