Najlepsze serwery do hostingu gier. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie

Najlepsze serwery do hostingu gier. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie
Newsy PC

Jeśli zależy ci na niezawodnym serwerze do grania, mamy świetną propozycję. OVHcloud przygotowało promocje na gamingowe rozwiązania.

Przyznam szczerze, że jeszcze wiele miesięcy temu nie zastanawiałem się nad własnym hostingiem do grania. Wystarczył mi dostęp do publicznych serwerów, aby cieszyć się wspólną rozgrywką ze znajomymi. Po pewnym czasie, kiedy zacząłem się jeszcze bardziej wciągać (tak, patrzę na was Minecraft, Counter-Strike i Valheim), stwierdziłem że muszę mieć miejsce, które będzie niezawodne i przede wszystkim dostosowane do naszych potrzeb – moich i kolegów z sieci.

Tak padł pomysł zakupu wirtualnego serwera, czyli VPS. To jedno z dwóch polecanych rozwiązań dla graczy, którzy chcą w pełni korzystać z popularnych gier online. O tym drugim opowiem ci jednak za chwilę.

VPS to prywatny wirtualny serwer, dzięki któremu sam skonfigurujesz jego parametry w wybranej grze i zaprosisz do zabawy znajomych. Dzięki niemu ustawisz poziom trudności, zainstalujesz mody, czy w końcu ustalisz jak mają generować się struktury wirtualnego świata. Najważniejsze jednak jest to, że własny serwer to przede wszystkim niezawodność w działaniu, czy chociażby ochrona przed popularnymi atakami DDoS. Jeśli więc grasz sporo w gry sieciowe i masz grupkę znajomych, którym zależy na komforcie i tym, aby nie stracić danych, koniecznie wspólnie przemyślcie zakup serwera.

Warto to zrobić już teraz, bo OVHcloud przygotowało promocję na serwer VPS Essential. Można go kupić już za nieco ponad 48 zł brutto miesięcznie. Pełną specyfikację i porównanie znajdziesz poniżej.

SPRAWDŹ OFERTĘ SERWERÓW VPS W OVHCLOUD

Wspominałem jeszcze o drugim rozwiązaniu. Chodzi o serwer dedykowany. Od VPS-a różni się tym, że tak naprawdę po zakupie dostaje się do dyspozycji fizyczną maszynę, skonfigurowaną do własnych potrzeb. Przyda ci się wtedy, kiedy rozwijasz się w gamingu na większą skalę, jesteś twórcą gier, czy zrzeszasz dużą społeczność. Tutaj ceny startują od nieco ponad 322 zł brutto za chociażby Rise-GAME-1 w OVHcloud. Więcej na temat oferty na serwery dedykowane dla graczy, znajdziesz w linku poniżej.

SPRAWDŹ OFERTĘ SERWERÓW DEDYKOWANYCH W OVHCLOUD

Jesteś gotowy do wejścia na wyższy poziom gamingu? Jeśli tak, to koniecznie odwiedź stronę OVHcloud i zapoznaj się z promocją na serwery dla graczy. Trwa ona do 14 lutego i dzięki promocji zgarniesz sprawdzone rozwiązania aż do 30% taniej!

O OVH
Rozwiązania Bare Metal bazują na wieloletnim doświadczeniu OVHcloud w zakresie projektowania sprawdzonej, elastycznej i stabilnej infrastruktury, dostępnej w atrakcyjnych i przejrzystych cenach. Dane klientów są przechowywane w przyjaznych dla środowiska centrach danych OVHcloud, a dzięki najwyższym standardom bezpieczeństwa i ochrony w postaci certyfikacji ISO 27001 oraz HDS, są odporne na eksterytorialne prawa.

Centra danych OVHcloud wykorzystują unikatowy w branży system chłodzenia cieczą, który przyczynia się do budowy zrównoważonej chmury, umożliwiając osiąganie najlepszych w swojej klasie wskaźników PUE/WUE.

Źródło: Materiał powstał we współpracy z OVHcloud

Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie