PlayStation 5 otrzyma jedną z najlepiej sprzedających się gier na świecie

PlayStation 5 otrzyma mega-hit. Kultowa produkcja zmierza na PS5
Newsy PS5

Chociaż może to być dla wielu zaskakujące, to Minecraft nie otrzymał jeszcze swojej natywnej wersji na PlayStation 5. Kluczowe jest w tym wypadku słowo “jeszcze”, bo charakterystyczna i kultowa produkcja zmierza na konsolę Sony najnowszej generacji. To jedna z najlepiej sprzedających się gier w historii, która niedługo otrzyma nowe wydanie. Bardzo wyczekiwane, warto zaznaczyć.

PlayStation 5 otrzyma swojego Minecrafta

Minecraft to gigant rynku gier wideo. Niezwykle wciągająca gra o budowaniu przy pomocy sześciennych klocków zdobyła serca milionów graczy na całym świecie. Gra otrzymała dedykowane wersje na całą masę platform, od pecetów, przez urządzenia mobilne, konsole… Cóż, na niektórych wcieleniach popularnych sprzętów gry jednak brakuje. Przynajmniej w jej “oficjalnej” i natywnej wersji. Tak jest w przypadku PlayStation 5 od Sony, bo choć w Minecrafta grać na tej konsoli jak najbardziej można, to nie ukazała się, póki co oficjalna wersja dedykowana tej konsoli.

To się jednak zmieni i to już niedługo. Twórcy zapowiedzieli, że przygotowują odpowiednią aktualizację:

Zobacz też: Drugi sezon The Last of Us będzie lepszy?

Teoretycznie, nowa wersja gry jest już dostępna. Teoretycznie, bo mowa o “preview”, czyli edycji testowej. Ta jednak już niedługo zostanie oficjalnie wypuszczona jako pełna, a my będziemy mogli wreszcie oficjalnie powitać natywne wcielenie Minecrafta na PS5.

Źródło: Minecraft.net

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie