Serial Wiedźmin Netflixa i żart Luke’a Skywalkera wyłapany przez CD Projekt RED

0 komentarzy

Wszyscy zastanawiają się przede wszystkim nad tym, kto zagra Geralta w serialu Wiedźmin Netflixa. Tego oczywiście jeszcze nie wiemy, ale zgłosił się poważny kandydat do roli Vesemira.

Lauren Schmidt Hissrich nadal wrzuca na Twittera krótkie charakterystyki osób znanych z wiedźmińskiego uniwersum, które mogą, ale nie muszą pojawić się w oczekiwanej przygodzie na małym ekranieSerial Wiedźmin Netflixa bez Vesemira? To właśnie opis tej osoby opublikowała niedawno producentka, określając ją przymiotnikami: ojcowski, mądry, żwawy i wiekowy.

Jeden z użytkowników Twittera zażartował, że do roli Vesemira idealnie nadałby się Mark Hammil, którego kojarzymy przede wszystkim z roli Luke’a Skywalkera w Gwiezdnych wojnach. Co ciekawe, do dyskusji włączył się osobiście… wspomniany aktor.

Nie mam pojęcia, kto to jest ani o co w ogóle chodzi, ale zgadzam się, że mógłby/powinien być grany przeze mnie – napisał Mark Hammil. Oczywiście odpowiedź jest utrzymana w żartobliwym tonie i nie bierzemy jej na poważnie. Żarcik zauważyło jednak polskie studio CD Projekt RED i zamieściło na Twitterze grafikę, w której Luke Skywalker wciela się w Vesemira. I co powiecie na taką kreację?

Serial Wiedźmin Netflixa – Mark Hammil nadaje się na Vesemira?

Serial Wiedźmin, o którym prawie nic nie wiadomo…

Poniżej przypominamy sylwetki innych osobistości z wiedźmińskiego uniwersum, o których wspominała już na Twitterze Lauren Schmidt Hissrich (lista uzupełniona o Vesemira). Producentka zaznaczyła jednak, że wymienianie imion w portalu społecznościowym niczego nie dowodzi i nie wiadomo, kto z poniższych trafi do serialu Wiedźmin. Jak podkreślała niedawno producentka:

Myślę, że jedyne dwie rzeczy, jakie kiedykolwiek potwierdziłem to:
1.) Geralt będzie mężczyzną.
2.) Widowisko nie będzie rozwodnione/rozmyte.

Powracamy zatem trochę do punktu wyjścia, w którym wiadomo, że Serial Wiedźmin Netflixa będzie widowiskowy, no i z Geraltem. To wiadomo na pewno. Jest jeszcze informacja sprzed kilku dni mówiąca, że scenariusz odcinka pilotażowego został przelany na papier.

Waszym zdaniem jakie znajome twarze na pewno zobaczymy w oczekiwanym serialu Wiedźmin? Dla przypomnienia podajemy listę z opisami, którą podawała Lauren Schmidt Hissrich nie zaznaczając jednak, że to pewniaki do serialu:

 • Geralt – Stoicki, roztropny, zrównoważony, bezwzględny. W pewnym stopniu, gdzieś w głębi serca delikatny i niepewny, chociaż nigdy tego nie okazuje, a nawet jeśli, to nie bezpośrednio.
 • Yennefer – zapalczywa, dumna, przebiegła, wewnętrznie sprzeczna, szuka sposobu, aby załatać w sercu wielką dziurę, choćby do końca miała udawać, że wszystko jest w porządku
 • Ciri – żywotna, nieustępliwa, bezczelna, pragnie zmienić świat
 • Płotka – wytworna, wierna, cechująca się intuicją, zrównoważona
 • Jaskier – ekstrawagancki, bezczelny, wygadany, lojalny
 • Triss – pociągająca/z ikrą, idealistyczna, niepewna, skonfliktowana
 • Cahir – charyzmatyczny, czystego serca
 • Regis – elokwentny, zaszywający się, światowy, udręczony
 • Vilgefortz – wyrachowany, konspiratorski, żądny władzy, bezwzględny
 • Emhyr – imperialistyczny, bezwzględny, wyniosły, grający
 • Milva – kokieteryjna, gwałtowna, pojednawcza, zdroworozsądkowa
 • Leo – sadystyczny, gburowaty, bezwzględnie efektywny,
 • Villentretenmerth – spostrzegawczy, opiekuńczy, miłosierny, najpiękniejszy
 • Vesemir – ojcowski, mądry, żwawy i wiekowy.

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się