Seasons of Heaven na Nintendo Switch dostaje trailer z elementami rozgrywki

Seasons of Heaven na Nintendo Switch dostaje trailer z elementami rozgrywki
Filmiki z gier Newsy Switch

Jaka tajemnica kryje się w mrokach tej pięknej krainy?

Francuski deweloper Any Arts Production przedstawił dłuższy zwiastun zapowiedzianego niedawno Seasons of Heaven, które zadebiutuje w przyszłym roku jedynie na Nintendo Switch.

Możemy na nim zobaczyć nie tylko piękne widoki, lecz również trochę mroczniejszych scen, które kumulują się w ostatnich scenach filmiku. Jak wcześniej wspominano, produkcja pozwoli wcielić się graczom w młodego chłopca próbującego przetrwać w postapokaliptycznym świecie. Pokierujemy również łapami jego czworonożnego przyjaciela. Sterując dzieciakiem, będziemy mogli nie tylko biegać po zielonych łąkach. Nasz bohater potrafi wspinać się na ogromne drzewa, a nawet latać przy użyciu paralotni oraz z pomocą sił nadprzyrodzonych. Ponadto możemy zobaczyć, że czasem konieczna będzie kooperacja między chłopcem a pieskiem, np. wtedy, gdy mała bestyjka nie może dostać się na wyższe ustępy skalne. Wcielając się w czworonoga będziemy mogli natomiast np. przenosić pochodnię w pysku, co zapewne także zostanie wykorzystane podczas rozgrywki do jakiś konkretnych celów.

Zapraszamy do oglądania i dajcie znać, czy z chęcią zagralibyście w taki tytuł na Nintendo Switch.

Nintendo Switch – specyfikacja techniczna daleko za PS4 i Xbox One

Japoński producent zamierza przedstawić oficjalnie specyfikację techniczną Nintendo Switch dopiero podczas specjalnej imprezy zaplanowanej na 12 stycznia przyszłego roku. Od pewnego czasu w sieci pojawiają się jednak przecieki na ten temat, które właśnie zostały w pewnej części potwierdzone.

Jak donosi brytyjski Eurogamer, na pokładzie Nintendo Switch znajdzie się architektura Maxwella. Układ GPU otrzyma 256 rdzeni CUDA oraz taktowanie na maksymalnym poziomie 1GHz. Takie parametry dotyczą jedynie konsoli podłączonej do stacji dokującej. Jeśli sprzęt opuści swoje gniazdko, moc układu graficznego zostanie ograniczona programowo o 40 procent. Wszystko po to, by zaoszczędzić na baterii, która pozwoli tym sposobem dłużej pograć poza domem. Widać zatem, że Big N nie patrzy na parametry, lecz przede wszystkim zwraca się w stronę mobilnych graczy, co zresztą uwypuklał pierwszy oficjalny filmik prezentujący sprzęt.

Jeśli odłączymy Nintendo Switch od telewizora, ograniczeniu nie ulegnie natomiast wykorzystanie procesora oraz pamięci. Wydajność CPU ma pozostawać taka sama niezależnie od trybu i wynosić 1020 MHz. Zatem w mobilnej odsłonie możemy spodziewać się gorszej grafiki/niższej rozdzielczości, lecz takiej samej inteligencji przeciwników czy zasad fizyki świata przedstawionego, za co odpowiada procesor.

Co ciekawe, producenci gier będą mogli tworzyć dwie różne wersje tytułu, czyli pod telewizor oraz pod tryb mobilny. Jeden z deweloperów przyznał w rozmowie z Digital Foundry, że różnica w grafice pomiędzy trybami jest porównywalna jak ta, dotycząca PS4 i PS4 Pro.

Czy Nintendo Switch ma szansę na gry multiplatformowe? Zapewne jakieś się pojawią, lecz wygląda na to, że sprzęt nadal ma bazować na tytułach wewnętrznych od Nintendo. Z takimi parametrami konsoli daleko do konkurencji…

Brytyjczycy zaznaczają, że w zasadzie specyfikacja techniczna Nintendo Switch pojawiła się w sieci jeszcze przed pierwszym pokazem sprzętu. Potwierdzają jednocześnie, że właśnie w takiej formie są one przedstawiane przez Nintendo deweloperom pracującym nad grami.

 • CPU: cztery rdzenie ARM Cortex A57, maks. 2 GHz
 • GPU: 256 rdzeni CUDA, maks. 1 GHz
 • Architektura: Maxwell (druga generacja)
 • Tekstury: 16 pikseli/cykl
 • Wypełnianie: 14,4 pikseli/cykl
 • Pamięć: 4 GB
 • Przepustowość pamięci: 25,6 GB/s
 • VRAM: dzielony
 • Pamięć systemowa: 32 GB, maksymalny transfer – 400 MB/s
 • USB: USB 2.0/3.0
 • Wyjśie wideo: 1080p60/4K30
 • Wyświetlacz: 6,2-calowy IPS LCD, 1280 × 720, 10-punktowy multi-touch

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie