Seasons of Heaven – apokalipsa ekskluzywnie na Nintendo Switch

Seasons of Heaven – apokalipsa ekskluzywnie na Nintendo Switch
Newsy Switch

Gra oparta na książce o tym samym tytule.

Francuskie studio niezależne Any Arts Production zapowiedziało właśnie grę przygodową Seasons of Heaven, która zostanie wydana jako ekskluzywny tytuł na konsolę Nintendo Switch. Nie wiadomo jeszcze, kiedy produkcja zadebiutuje na rynku.

Odpalając Seasons of Heaven zostaniemy wrzuceni do postapokaliptycznego i niegościnnego świata, w którym grupa ocalałych ludzi walczy o przetrwanie. Gracz wcieli się w chłopca imieniem Yannie, który cierpi na zespół Aspergera. Co ciekawe, w niektórych fragmentach gry pokierujemy również towarzyszem malca, psem wabiącym się Ani. Mamy zatem dwóch bohaterów i dwa odmienne sposoby rozgrywki.

Seasons of Heaven powstaje w oparciu o technologię Unreal Engine 4 i jak możecie zobaczyć na poniższych screenach (plus grafiki koncepcyjne), tytuł prezentuje się naprawdę przyzwoicie. Pierwsze materiały z gry oraz szczegóły opublikował serwis Gameblog.fr i to na razie wszystko, co wiemy o nadchodzącej grze. Więcej konkretów mamy poznać już niebawem.

Nintendo Switch debiutuje na żywo w The Jimmy Fallon Show

Przedwczoraj szef amerykańskiego oddziału Nintendo Reggie Fils-Aime pojawił się w jednym z najpopularniejszych talk-show na świecie – The Jimmy Fallon Show. Pokazał on w trakcie programu nie tylko Super Mario Run, ale także Nintendo Switch. To pierwszy taki pokaz nowe konsoli japońskiego giganta. Mogliśmy dzięki temu zobaczyć, jak sprzęt spisuje się w akcji na przykładzie Zelda: Breath of the Wild.

Produkcję pokazywał zarówno Fils-Aime, jak i Jimmy Fallon, któremu dane było zapoznać się z bliska ze Switchem. W trakcie prezentacji zobaczyliśmy, w jaki sposób sprzęt zmienia się z konsoli stacjonarnej w mobilną.

Prezentacja w trakcie The Jimmy Fallon Show może potwierdzać tezę szefa marki PlayStation Shuhei Yoshidy, który niedawno stwierdził, że Nintendo adresuje swój sprzęt przede wszystkim do niedzielnych graczy. Nie da się ukryć, że pokaz w trakcie najpopularniejszego amerykańskiego talk-show, właśnie w taką grupę celuje.

Szef marki PlayStation wypowiedział się na temat Nintendo Switch

Nintendo już w pierwszym kwartale przyszłego roku wypuści na rynek całkiem nową konsolę o nazwie Switch. To konstrukcja, która łączy zalety grania na dużym telewizorze jak i w podróży. Co na temat sprzętu sądzi jeden z branżowych konkurentów Nintendo, a dokładnie szef marki PlayStation Shuhei Yoshida? Według niego to bardzo unikatowy system.

To interesujące, że zaprojektowali system do pracy z konwencjonalnymi grami pod względem rozgrywki i sterowania. Sądzę więc, że jest dobry dla niedzielnych graczy i ich przekaz marketingowy właśnie na tym się koncentruje – podkreśla Yoshida w wywiadzie dla DigitalSpy.

Warto tutaj dodać, że szef PlayStation użył dokładnie sformułowania core gamer, co w wolnym tłumaczeniu oznacza niedzielnego gracza, ale niekoniecznie w sensie negatywnych. Chodzi po prostu o osoby, które nie grają często i długo, ale jednocześnie znają się na grach. Ponadto Yoshida dodaje, że jego zdaniem Nintendo pokryje nowy rynek dla siebie samego, co pokazuje, że nie do końca traktuje Switch jako konkurenta dla PlayStation 4, a raczej konsolę, która uzupełni rynkową ofertę.

Co ciekawe, w bardzo zbliżonym tonie na temat Nintendo Switch wypowiedział się kilka tygodni temu szef marki Xbox Phil Spencer. Był on pod wrażeniem zdolności Nintendo do pokazania śmiałej wizji, którą chce dostarczyć.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie