Michael Jackson chciał zagrać Sandmana. Twórca komiksu o nieudanych planach na film

Sandman - Michael Jackson był dawniej zainteresowany rolą w filmie
Baza postaci Baza seriali Filmy i seriale Newsy Newsy Seriale

Neil Gaiman twierdzi, że Michael Jackson był zainteresowany rolą Morfeusza w planowanym w latach 90. filmie Sandman.

Twórca komiksu, a zarazem współtwórca serialu, który na początku sierpnia zadebiutował na Netfliksie, kontynuuje promocję swojej najnowszej produkcji. Dziś wiemy, kto mógłby wcześniej wcielić się w tytułowego Sandmana – gdyby tylko udało się dopiąć wcześniejsze plany na adaptację. Gaiman zdradził informację podczas niedawnego występu w podcaście Happy Sad Confused:

„W 1996 roku byłem u Warnerów, gdzie ówczesny szef Warner Bros. posadził mnie i powiedział, że dzień wcześniej dzwonił do niego Michael Jackson i pytał, czy mógłby zagrać Morfeusza w Sandmanie”.

Rzeczywiście, komiks zapoczątkowany w 1989 roku planowano przenieść na ekrany niemal od razu. Prace nad pierwszą adaptacją, czyli filmem, rozpoczęły się w 1991 roku. Przez długi czas projektu nie udawało się jednak doprowadzić do końca. Po ponad 20 latach pojawiło się jeszcze światełko w tunelu, gdy w prace zaangażował się Joseph Gordon-Levitt jako reżyser oraz odtwórca głównej roli. Niestety i te plany musiano porzucić, a Sandman na ekrany trafił dopiero w tym roku – lecz już jako serial, a nie film fabularny.

Czy Michael Jackson sprawdziłby się w roli Morfeusza lepiej niż Tom Sturridge? Dajcie nam znać w komentarzach.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie