Są szanse, że Yakuza 5 zostanie wydana na Zachodzie

Dla wszystkich nie znających języka japońskiego, miłośników gier gangsterskich z Kraju Kwitnącej Wiśni, mam dobrą wiadomość.

Na łamach magazynu EGM pojawiła się informacja o planach wydania gry studia Amusement Vision w wersji angielskiej. Gra miałaby zostać wypuszczona na Zachodzie przez firmę Atlus (wykupioną przez Segę), póki co jednak są to informacje nieoficjalne.

Cóż, lepiej późno niż wcale. Mimo faktu, że japońska premiera gry miała miejsce 6 grudnia 2012 r., to chyba warto czekać na jej europejską edycję. Niech rekomendacją będzie chociażby ocena tego tytułu wystawiona przez renomowany magazyn Famitsu, która wynosiła 40/40 punktów.


Yakuza 5 to gra akcji, która daje możliwość pokierowania aż pięcioma postaciami. Tytuł umożliwia nam zwiedzenie kilku aglomeracji miejskich: Tokyo, Sapporo, Osakę, Nagoyę i Fukuokę. Cechą wyróżniającą tytuł jest obecność wielu zróżnicowanych mini-gier oraz sporej ilości klubów i barów, które można zwiedzić.

Osoby ceniące sobie japońskie klimaty powinny być zachwycone:

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

0 Shares
Share
+1
Tweet