Rusza wielki finał pierwszego sezonu Ligi Komputronik Gaming

Rusza wielki finał pierwszego sezonu Ligi Komputronik Gaming
E-sport Newsy PC

Fani e-sportu nie mogą tego wydarzenia przegapić.

W weekend 3 i 4 września zostanie rozegrany Wielki Finał pierwszego sezonu rozgrywek Ligi Komputronik Gaming. Wydarzenie będzie miało miejsce w stołecznej galerii Wola Park, gdzie mieści się największy salon Komputronik w mieście – Megastore.

Ogólnopolski cykl imprez pod nazwą Liga Komputronik Gaming wystartował 4 czerwca w Bielsku-Białej. W kolejnych tygodniach zorganizowano spotkania w Poznaniu, Krakowie i Rzeszowie. Podczas dwudniowych eventów, gracze próbowali swoich sił drużyno w Counter-Strike: Global Offensive oraz indywidualnie na boiskach FIFA 16. Dodatkowo z końcem czerwca uruchomiono rozgrywki online. Fani gier mogli brać udział w turniejach kwalifikacyjnych w ramach internetowych rozgrywek w Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends lub Hearthstone.

Ideą Ligi jest rywalizacja miast. Podczas lokalnych rozgrywek wybierani byli ich reprezentanci – najlepsi gracze i drużyny sezonu. To oni w pierwszy weekend września staną w szranki walcząc o mistrzostwo. Nie będzie to tylko indywidualne zwycięstwo, ale wygrana miasta.

Fani gamingu spotkają się w stołecznym CH Wola Park. Impreza wystartuje w sobotę, 3 września o godzinie 10.00, a zakończy w niedzielę o 17.30. Rozgrywki zlokalizowane będą w centralnym miejscu galerii – na Placu Pałacowym, gdzie poza stanowiskami dla graczy finałowych, dostępna będzie strefa FREE TO PLAY oraz symulatory wyścigowe

W trakcie wydarzenia pojawi się także znani youtuberzy: Masterczułek, Mattyniu, Faja, Lucek i Niklaus Pieron.

Pierwszy dzień finału poświęcony będzie graczom League of Legends i Hearthstone. Po dwóch meczach półfinałowych i starciu o trzecie miejsce, o 17.00 rozegrany będzie wielki finał w LoL. Zwycięzców Hearthstone wyłoni finał o 15.30. W tej grze rozgrywki rozpoczną mecze ćwierćfinałowe.

Z kolei w niedzielę rywalizować będą najlepsze drużyny w klasycznym sieciowym FPS-ie Counter Strike: Global Offensive. Pierwszy półfinał wystartuje o 10.00, natomiast zwycięzców poznamy po finałowym meczu rozegranym o 17.00. Między 10.00 a 13.00 odbędzie się faza grupowa w FIFA 16, prowadząca do fazy pucharowej, która wystartuje o 14.00.

Finał w Warszawie to nie koniec Ligi. Kończymy pierwszy sezon, ale już tydzień później, w weekend 10-11 września, we Wrocławiu startuje II odsłona. Liczymy, że emocje dorównają tym, jakie towarzyszyły graczom w kończącym się sezonie – podkreśla Community Manager Komputronik Piotr Janus.

Oficjalnym komputerem Ligi jest Komputronik Infinity PBA-200 [S001]. To na nim rozgrywane są wszystkie mecze.

Liga Komputronik Gaming_Wielki Finał
Liga Komputronik Gaming_Wielki Finał

Źródło: Komputronik

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie