Russia 2055 – otwarta beta niesamowicie wyglądającego FPS-a. Wypróbujecie?

Powracamy z tematem gry Russia 2055, która jest tworzona przez jedną osobę, a wygląda naprawdę wspaniale. Jak w to się gra? Sami możecie się przekonać biorąc udział w otwartej becie, która startuje 15 marca.

Invictus Volition to studio składające się z jednej osoby, która tworzy pierwszoosobowego shootera Russia 2055 napędzanego przez Unreal Engine 4. Wcześniej w tym miesiącu deweloper zorganizował zamkniętą betę, lecz jak się okazało, nie każdy, kto powinien, dostał do niej klucz. Nic straconego, ponieważ już za kilkanaście godzin ruszają otwarte testy shootera. Start 15 marca o godz. 18:00 czasu polskiego. Jeśli jesteście zainteresowani, zajrzyjcie na oficjalny profil studia w serwisie Twitter, gdzie o podanej godzinie powinien pojawić się link do pobrania.

Jednocześnie Invictus Volition szykuje się do odpalenia zbiórki na Kickstarterze, by zdobyć fundusze na rozwój Russia 2055. Słuszna decyzja, ponieważ jeśli gra rzeczywiście ma oferować poziom rozgrywki zbliżony do poziomu wykonania znanego z trailerów, dodatkowe fundusze zawsze się przydadzą, choćby na zatrudnienie dodatkowych rąk do pracy.

Jak możemy przeczytać w opisie strzelanki przygotowanym do promowania gry na Kickstarterze, Russia 2055 to prolog gry Battle A.E. (Battle After Earth), gdzie ludzkość jest zmuszona opuścić niestabilną powierzchnię Ziemi po niszczycielskim ataku z kosmosu. Ludzkość została zmuszona do genetycznego wzmocnienia się, aby przystosować się do surowego klimatu tajemniczej planety, gdzie chce odbudować cywilizację. Russia 2055 to futurystyczna gra wojskowa dla pojedynczego gracza z perspektywą pierwszoosobową. Obecnie znajduje się na wczesnym etapie rozwoju.

Na koniec nowy filmik:

To jak, wypróbujecie betę?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.