Windows 11 logo

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Użytkowników dopada problem z Windows 11 jeszcze przed jego instalacją. Oto rozwiązanie

Wielu użytkowników nie może sobie poradzić z błędem „Ten komputer nie może uruchomić Windows 11”. Ten pojawia się, gdy chcemy skorzystać z narzędzia PC Health Check, aby sprawdzić, czy nasz komputer spełnia wymagania do przejścia na „jedenastkę”.

Bez wątpienia powodów instalacji Windows 11 jest naprawdę sporo. To nie tylko odświeżony wygląd, ale też np. specjalne funkcje stworzone z myślą o graczach. Niestety, często ludzie z całego świata natrafiają na błąd, przez który aplikacja PC Health Check wskazuje, że nasz sprzęt nie spełnia wymagań. Okazuje się, że główny tego powód jest jeden i jego rozwiązanie wymaga wejścia bezpośrednio do ustawień BIOS. Należy postąpić zgodnie z poniższą instrukcją, którą odnaleźliśmy na łamach GameRevolution:

  1. Zrestartuj komputer i jeszcze przed rozpoczęciem ładowania systemu operacyjnego naciśnij któryś z następujących klawiszy: F1, F2, F11 lub DEL. Zwykle to właśnie one odpowiadają za wejście do BIOS/UEFI.
  2. Wybierz „Advanced” i „Boot Options”. Nazewnictwo może się różnić w zależności od producenta płyty głównej.
  3. Znajdź opcję podpisaną „Secure Boot” i uruchom ją. Następnie użyj „Save and Quit”.
  4. Uruchom Windows 11 PC Health Check. Jeżeli wszystko przeprowadziłeś/aś poprawnie, aplikacja powinna poinformować, że Twój komputer jest przygotowany na najnowszą wersję systemu od Microsoftu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się