Windows 11 tapeta

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Windows 11 wyciekł do sieci. Mamy screeny, tapety i nagrania z nowej wersji systemu

Do sieci wyciekła nowa wersja systemu operacyjnego z okienkami. Windows 11 wydaje się być wizualnie ewolucją i drobnym krokiem do przodu. Obecnie wiemy o zmianach, które bezpośrednio dotyczą paska zadań i menu start.

Jak informuje zagraniczny serwis informacyjny The Verge, na chińskiej stronie Baidu odnaleziono obraz systemu Windows 11. W związku z tym niedługo trzeba było czekać, aż w internecie pojawią się pierwsze zrzuty ekranu z nowej wersji oprogramowania Microsoftu. Te prezentują moim zdaniem naprawdę dobrze. Sami rzućcie okiem:

Warto zaznaczyć, że wyśrodkowane ikony i menu Start można oczywiście przesunąć z powrotem na lewą stronę. Wydaje mi się to bardziej logiczne, ponieważ często na środku ekranu po prostu wyświetlamy potrzebne nam treści. Jestem jednak w stanie uwierzyć, że znajdą się i entuzjaści nowego rozwiązania.

Windows 11 - zrzut ekranu_1

Moją uwagę przykuła także stylistyka W11. Microsoft najwidoczniej polubił się z gaussowskim rozmyciem, które widnieje już od wielu aktualizacji w „dziesiątce”. Zaokrąglone krawędzie przypominają mi coś, co często możemy zobaczyć na platformach mobilnych.

To nie koniec nowości z „jedenastych okienek”. Jeden z redaktorów The Verge podzielił się na Twitterze paroma nagraniami, które prezentują działanie Windows 11. Nawet poznaliśmy już dźwięk towarzyszący przy uruchamianiu komputera. Co sądzicie o tych wszystkich zmianach? Dajcie znać w komentarzach. Mi osobiście przypadły do gustu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się