Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Rockstar traci Dan’a Housera. Ojciec GTA odchodzi z firmy

Jedna z najważniejszych postaci studia Rockstar opuszcza szeregi firmy po 22 latach pracy. Dan Houser odpowiada m.in. za scenariusz GTA 5, pracował nad RDR 2, Bully i wieloma innymi projektami.

Dan Houser to jeden ze współzałożycieli Rockstar, który był z firmą od zawsze, biorąc udział w projektowaniu najważniejszych gier studia. Czas jednak na zmiany i Houser postanowił, że odchodzi.

Oficjalne powody decyzji nie są znane, lecz nieoficjalnie mówi się, że jest ona powiązana z pogłoskami ze stycznia, dotyczącymi firmy Take-Two. Wydawca ponoć wywiera presję na Rockstar Games żądając, by studio częściej wydawało swoje kolejne gry, na co Dan Houser nie chce przystać. Deweloper jest znany ze swojej skrupulatności i zawsze ponad terminy przekładał jakość gier. Nic zatem dziwnego, że stoi w opozycji do nowej strategii wydawcy, jeśli to rzeczywiście prawda.

To, co dostajemy, to krótki komunikat:

Po dłuższej przerwie rozpoczętej wiosną 2019 roku, Dan Houser, wiceprezes ds. Kreatywnych w Rockstar Games, odejdzie z firmy. Ostatnim dniem Dan’a Housera w pracy będzie 11 marca 2020 r. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za jego wkład. Rockstar Games zbudowało jedne z najbardziej uznanych i odnoszących sukcesy komercyjne światów gier, globalną społeczność zapalonych fanów i niesamowicie utalentowany zespół, który nadal koncentruje się na obecnych i przyszłych projektach.

Przypominamy, że ostatnim projektem Dan’a Housera było Red Dead Redemption 2. Wcześniej pracował on nad seriami GTA, Bully oraz grami Max Payne 3 i L.A. Noire. To Houserowi zawdzięczamy m.in. scenariusz do GTA 5.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się