Rockstar Games i wielkie zmiany przed premierą GTA VI. To “koniec pewnej ery”

Rockstar Games Social Club umiera?
Newsy PC

Rockstar Games najwyraźniej przy okazji GTA VI zamierza uśmiercić Rockstar Games Social Club. Ichniejsza aplikacja może zostać zmieniona.

Gracze z pewnością znają Rockstar Social Club, czyli platformę łączącą użytkowników wszystkich gier tego producenta. To wirtualny serwis społecznościowy skupiony wokół gier Rockstara. To tam fani mogli łączyć się w grupy do GTA Online czy szukać znajomych w RDR2. Dzielili się chętnie swoimi osiągnięciami, screenami, przygodami i wszystkim innym, czym tylko pochwalić się można.

Koniec Rockstar Games Social Club?

Platforma ta jednak nigdy nie cieszyła się szczególnym uznaniem, pomijając największych entuzjastów funkcji społecznościowych. Rockstar może i wpadł na dobry pomysł, ale do właściwej rozgrywki Social Club zasadniczo nie był aż tak potrzebny. Mimo wszystko platforma funkcjonuje od lat. Teraz pojawiły się domysły, że zbliża się jej koniec, a przynajmniej w takiej formie.

Internauta Ben podzielił się ciekawym odkryciem w zmianach związanych ze stronami internetowymi Rockstar Games.

Wygląda na to, że Rockstar przygotowuje się do zamknięcia Social Club i uruchomienia nowej platformy. Dzisiejsze zmiany na stronach internetowych Rockstar przyniosły nową zmianę w schemacie nazewnictwa Social Club na “Rockstar Games Platform”. Większość wzmianek o Social Club zniknęła całkowicie. Koniec pewnej ery.

– pisze Ben na Twitterze

Warto dodać, że nie do końca wiemy, czy Rockstar chce uśmiercić swój Social Club. Zdaniem internauty, który dokopał się do tych informacji, funkcje społecznościowe nadal tam są, ale zmienić się może wyłącznie nazewnictwo. Mimo wszystko, dla fanów gier tego producenta, może to być wielka zmiana. I to taka, co ciekawe, która potencjalnie pokryć się może z GTA VI.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie