Łowca Androidów oraz Obcy jako seriale. Ridley Scott potwierdza produkcje

Łowca Androidów
Baza seriali Filmy i seriale Newsy Premiery/zapowiedzi Seriale

Ridley Scott zapowiedział, że powstaną serialowe spin-offy dwóch jego filmów. Będą to: Łowca Androidów oraz Obcy.

W promującej film Dom Gucci rozmowie z BBC reżyser potwierdził, że w planach są dwa seriale aktorskie bazujące na jego filmach. Jednym ze wspomnianych tytułów był Łowca Androidów (Blade Runner), który ma liczyć 10 odcinków. Jak twierdzi Scott, scenariusz pilota jest już gotowy.

Podobną liczbę odcinków ma mieć serialowa wersja Obcego. Prace nad pilotem są już na ukończeniu. Produkcję współtworzyć będzie Noah Hawley, odpowiedzialny do tej pory m.in. za Fargo. Serial wyróżni miejsce akcji – będzie osadzona na Ziemi, nie zaś w przestrzeni kosmicznej.

Nie wiadomo jeszcze, czy sam Ridley Scott będzie pracować nad którąś z powyższych produkcji telewizyjnych. W najbliższym czasie reżyser zajmie się filmem Kitbag, czyli produkcją poświęconą Napoleonowi Bonaparte. Następnie zaś ma w planach kontynuację Gladiatora.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie