0 komentarzy

Viral z RIDE 4 ma już 3,8 mln wyświetleń. Gracze zachwyceni, twórcy reagują

6-minutowe wideo z RIDE 4 zachwyciło graczy i szybko okazał się viralem. Twórcy wyjaśniają, jak stało się możliwe osiągnięcie takiego fotorealizmu.

Deweloperzy z Milestone faktycznie odwalili kawał świetnej roboty przy RIDE 4. Choć gra zadebiutowała w ubiegłym roku, dopiero od niedawna zrobiło się o niej naprawdę głośno. Wszystko przez 6-minutowy gameplay opublikowany na kanale Joy of Gaming.

Twórcy wyjaśnią fenomen virala z RIDE 4

RIDE 4 jest czwartą częścią cyklu gier wyścigowych, w których główną rolę odgrywają motocykle. Gra została przyjęta dobrze, ale prawdziwy szum zrobił się, gdy do internetu trafił gameplay z ultrarealistyczną grafiką, nagrany na PS5. Twórcy niezwykle cieszą się, że ich dzieło zyskało taką popularność.

W rozmowie z GamesRadar+ producent ze studia Milestone, Michele Caletti podkreśla, że to wspaniałe uczucie, gdy ze stworzonej przez siebie gry powstaje coś w rodzaju internetowego fenomenu.

Ponieważ jest to gra, nad którą pracowaliśmy, w którą gramy od wielu miesięcy, wiedzieliśmy, że jest świetnej jakości, ale zawsze fascynujące jest obserwowanie, kiedy ktoś nieświadomy ją odkryje.

Michele Caletti z Milestone

Dodajmy, że podobna sytuacja miała miejsce w przypadku pierwszej części serii – wtedy również głośno o grze zrobiło się za sprawą fotorealistycznej oprawy. Teraz twórcy wyjaśniają, dlaczego 6-minutowe wideo wygląda tak dobrze.

Zdaniem dewelopera, wiele zawdzięczamy specyficznej kamerze, która naśladuje GoPro czy inne urządzenie zamontowane na motocyklu. Niestety, choć na wideo wygląda to fantastycznie i zwiększa realizm, w grze jest niefunkcjonalne. Otóż powoduje, że obraz trzęsie się tak, iż gracz mógłby szybko źle się poczuć.

Nie trudno zgadnąć, że RIDE 4 wygląda tak pięknie ze względu na odpowiednio dobraną porę dnia i pogodę. Deszcz w grze wygląda fantastycznie, podobnie zresztą jak chmury. Wszystko to składa się na uchwycenie w grze tego konkretnego momentu, który okazał się poruszyć cały internet.

Usuń jeden składnik z przepisu i wszystko przestanie działać.

Michele Caletti z Milestone

Raczej nikogo nie zaskoczę tą informacją, ale Caletti stwierdził, iż fenomen filmiku szybko odbił się na sprzedaży gry. Niestety, nie znamy dokładnych liczb.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się