Returnal - screenshot z gry

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Wielu walczyło, Sony wygrało. Twórcy Returnal to wyjątkowy zakup PlayStation

Twórcy Returnal opowiedzieli o niedawno podpisanej umowie z Sony. Okazuje się, że wydawca walczył o studio z innymi, dużymi firmami.

Niedawno oficjalnie ogłoszono, że studio Housemarque dołącza do rodziny PlayStation Studios. To dobre wieści dla fanów Sony i samego zespołu.

Współzałożyciel studia zdradził, że Sony nie było jedynym chętnym do zakupu zespołu. Dodatkowo zainteresowani byli giganci z całego świata – od Szwedów, aż po Chińczyków. Nie wymieniono konkretnych firm, ale mowa o ogromnych przedstawicielach branży.

Mikael Haveri opowiedział też o tym, co oznacza przejęcie studia. Cały zespół jest bardzo podekscytowany przejściem pod skrzydła Sony.

Nigdy nie byliśmy tak duzi jako firma i Returnal jest naszym największym dotychczasowym dorobkiem. Można mówić o pewnego rodzaju punkcie kulminacyjnym: patrzymy teraz na potencjalną przyszłość. Co by było, gdybyśmy dali z siebie jeszcze więcej i robili gry dla dużych odbiorców, stawiając sobie wysokie cele w kwestii artyzmu i innowacyjności?

– powiedział Mikael Haveri w rozmowie z YLE

Haveri pochwalił też podejście PlayStation. Firma przejęła Housemarque, bo studio robi wyjątkowe tytuły. Dodatkowo Sony nie zmusza deweloperów do kierowania się z góry ustalonym schematem produkcji.

Podczas naszych rozmów stało się jasne, że Sony chciało nas kupić, ponieważ robimy coś, czego nie robią inni. Ich punktem wyjścia nie było to, że zaczniemy robić gry według formuły określonej przez Sony.

– kontynuował

Wygląda na to, że Housemarque trafiło w dobre ręce. Miejmy nadzieję, że przejęcie wpłynie pozytywnie na kolejne projekty zespołu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się