Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

0 komentarzy

Premiera gry Returnal na PS5 ustalona. Pokazano też gameplay

Dowiedzieliśmy się kiedy na PS5 trafi interesująca produkcja od studia Housemarque, zatytułowana Returnal. Zademonstrowano również gamplay, który przedstawia się intrygująco.

Returnal to exclusive, który na konsoli PlayStation 5 ma ukazać się 19 marca 2021 roku. Za grę akcji TPP ma odpowiadać studio Housemarque, które zasłynęło m.in. z bardzo ciepło przyjętej strzelanki Resogun. Tytuł czerpie inspiracje z gatunku roguelike, śmierć wpisana jest w mechanikę rozgrywki. Przygotujcie się więc na częste zgony, zwłaszcza, że są one uzasadnione fabularnie.

Astonanutka w którą się wcielimy, wylądowała na obcej planecie. Mimo tego, że czeka tam na nią sporo zagrożeń (chociażby w postaci niebezpiecznych kreatur), to śmierć wcale nie kończy jej egzystencji. Bohaterka znajduje się bowiem w pętli czasu i za każdym razem gdy umrze wraca do momentu gdy jej statek rozbija się na nieznanym lądzie.

Co ciekawe otaczająca ją rzeczywistość ulega przeobrażeniom (świat jest generowany proceduralnie). Protagonistka zmuszona więc będzie odkryć tajemnice, które skrywa odkryty przez nią obszar i nie popaść w obłęd.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się