Wyciekły szczegóły filmowej adaptacji Silent Hill 2. Kto zagra Jamesa Sunderlanda?

Silent Hill 2 Remake - wyciekła data premiery. Bardzo gorący okres
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi

W internecie pojawiły się przecieki dotyczące Return to Silent Hill, czyli filmowej wersji “dwójki” w reżyserii Christopha Gansa. Czyżbyśmy poznali także obsadę?

Mówcie, co chcecie, ale pierwsza część filmowego Silent Hill od Christopha Gansa okazała się naprawdę świetnym filmem i do tego niezłą adaptacją. Teraz ceniony reżyser powraca i odpowiada za filmową wersję drugiej części gry.

Jakiś czas temu odbyło się w zasadzie wielkie święto fanów cenionej i zapomnianej marki jednych z najbardziej wybitnych horrorów od Konami. Firma zapowiedziała sporo nowych gier, w tym remake drugiej części od polskiego Bloober Team. Do tego pojawił się także Christophe Gans, ceniony francuski reżyser, który odpowiada za m.in. Braterstwo Wilków oraz film Silent Hill z 2006 roku. Wiemy już, że nowy obraz opowie historię znaną z SH 2, czyli bodaj najlepszej części serii.

Film Return to Silent Hill wycieka

Szczegóły na temat filmu przedstawiło na początku filmportal.de, ale radzę podchodzić do nich z dystansem. Nie wiemy, jakie pokrycie w rzeczywistości mają źródła portalu, choć informacje brzmią dość rozsądnie i sensownie. Wygląda na to, że szykuje się parę drastycznych zmian względem gry. Tak przynajmniej wynika z krótkiego opisu fabuły. Ciekawe, jak takie odstępstwa zostaną odebrane przez fanów.

Kierowany przez cienie swojej przeszłości James Sunderland powraca do Silent Hill, aby odnaleźć swoją utraconą miłość, Mary Crane. Ale mroczne, przygnębiające małe miasteczko nie jest już miejscem z jego wspomnień. Spotyka postacie, które wydają się aż nazbyt znajome i które próbują odwrócić jego uwagę od poszukiwań Mary. Im dłużej szuka Mary, tym bardziej zaczyna się zastanawiać, czy to nadal jest to rzeczywistość – czy może wpadł w mroczne podziemny świat Jacoba Crane’a.

– czytamy (za Rely on Horror)

James wciąż nazywa się James, ale z jakiegoś powodu Mary Shepherd Sunderland to teraz Mary Crane. To brzmi raczej jak detaliczna zmiana, ale jest mowa jeszcze o niejakim Jacobie Crane’ie – persony, o której nie wiadomo nic. Kim jest? Jakie ma relacje z Mary (wszak to samo nazwisko)? Co zamierza? Szykują się tutaj spore fabularne przetasowania, które mogą zaskoczyć wielkich fanów.

Poznaliśmy również możliwe informacje o produkcji. W prace nad filmem zaangażowano m.in. operatora Benoîta Debie, scenograf Felicity Abbott i montażystę Sébastiana Prangère (pracował także nad pierwszym filmem SH z 2006 roku). Niemieckojęzyczny portal wymienia również Jeremy’ego Irvine’a jako “gwiazdę filmu”, co równie dobrze można znaczyć, iż wcieli się on właśnie w Jamesa. Irvine znany jest m.in. z Czasu Wojny Stevena Spielberga, a także ról w nieco mniej znanych filmach.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie