Silent Hill 2 Remake, Silent Hill: Ascension oraz informacje o nowym filmie wyciekły

Silent Hill 2 Remake, Ascension oraz nowy film wyciekły
Newsy PC PS4 PS5

Ponownie, rzecz jasna. Tuż przed wielką prezentacją Silent Hill, Konami musiało trochę namieszać i już wiemy, czego należy spodziewać się po wydarzeniu.

Nie mogę sobie odmówić tej przyjemności i napisać “miałem rację”. Oczywiście SH2 Remake wyciekał już wcześniej, ale osobiście obstawiałem, że nie będzie to jedyna gra, którą zobaczymy na dzisiejszym pokazie. Byłem niemal pewien, że powinniśmy spodziewać się pełnoprawnej kontynuacji serii. I tak też się stanie, a tak przynajmniej wynika z pewnego kanału na YouTube, który transmitować ma cały event.

Na forum ResetEra pojawiły się szczegóły zdobyte dzięki internautom. Ci dopatrzyli się ciekawych tagów w danych nadchodzącego pokazu na kanale Silent Hill (Official). Wiem, że jest to stosunkowo nowy kanał i na pierwszy rzut oka nie wygląda, jakby był oficjalnym. Leaker The Snitch wyjaśnił jednak na Discordzie, że z pewnością jest dziś na co czekać, czym mniej lub bardziej potwierdza, iż wymienione tu plotki są rzeczywiste.

Wśród danych znaleziono informacje dotyczące “Silent Hill 2”, “SH: Ascension” oraz “Return to Silent Hill”. To pierwsze najpewniej dotyczy remake’u, za który odpowiada ponoć polskie Bloober Team. Ascension może być pełnoprawną kontynuacją serii, przy której mogą pracować weterani cyklu. No i ten projekt też wielokrotnie wyciekał już wcześniej. Z kolei “Return to Silent Hill” to kolejny pełnometrażowy film fabularny od reżysera części z 2006 roku.

Jakby tego było mało, okazało się, że dzisiejsza transmisja będzie dość długa. Wedle przecieków, może trwać nawet ponad 48 minut. To naprawdę dużo, więc albo dostaniemy jeszcze więcej zapowiedzi, albo możemy spodziewać się konkretnego wglądu do zapowiedzianych gier. Co ciekawe, te mają prawie na pewno ukazać się na PlayStation i Steam, bo takie właśnie taki widnieją w danych filmiku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie