Retro gry i konsole w popularnym sklepie. Czy to się uda?

Największy sklep w USA oferuje teraz konsole i gry z lat 80. i 90. Jak widać wsteczna kompatybilność dotyczy nie tylko najnowszych konsol, ale i sklepów.

GameStop rusza z nową ofertą w swoich sklepach stacjonarnych. Teraz można tam kupić takie konsole jak NES, SNES, Sega Genesis, czy PlayStation (PSX, PS One). Obok nich znajdują się gry kompatybilne z danym sprzętem oraz akcesoria. Są to zatem popularne produkcje lat 80. oraz 90.

Ceny gier i konsol są bardzo różne, a o ich wysokości zwykle decyduje popularność danego tytułu. Chociaż zdarzają się wyjątki, co może być podyktowane małą liczbą egzemplarzy konkretnej gry. W końcu kupowanie gier i konsol retro to głównie domena kolekcjonerów. Dla przykładu, Tetris w wersji na NES-a, kosztuje niecałe 7 dolarów. Ciekawostką jest Mike Tyson’s Punch Out, które na ten sam sprzęt kosztuje już niecałe 35 dolarów. Z kolei sama konsola NES to wydatek około 60 dolarów.


Gry na pierwsze PlayStation można kupić już od 7 dolarów, do 30 za Final Fantasy VII. Najdrożej zostały wycenione gry ze SNES-a oraz Nintendo 64. Castelvania IV potrafi kosztować 45 dolarów, a Mario party 3 nawet niecałe 50 dolarów. Jest to jednak skromny przykład oferty ze strony internetowej, bowiem GameStop zaznacza, że w sklepach stacjonarnych jest przynajmniej dwa razy więcej gier i akcesoriów.

Warto zaznaczyć, że póki co, oferta jest dostępna jedynie w wybranych sklepach stacjonarnych, ale GameStop chce ją rozszerzyć na pozostałe punkty.

Co powiecie na taki pomysł? Sądzicie, że w naszym kraju sklep z grami i konsolami retro miałby sens?

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

8 Shares
Share8
+1
Tweet