Retro gry i konsole w popularnym sklepie. Czy to się uda?

Retro gry i konsole w popularnym sklepie. Czy to się uda?
Newsy
[caption id="attachment_27086" align="aligncenter" width="1440"]gry retro gry retro[/caption] Największy sklep w USA oferuje teraz konsole i gry z lat 80. i 90. Jak widać wsteczna kompatybilność dotyczy nie tylko najnowszych konsol, ale i sklepów.
GameStop rusza z nową ofertą w swoich sklepach stacjonarnych. Teraz można tam kupić takie konsole jak NES, SNES, Sega Genesis, czy PlayStation (PSX, PS One). Obok nich znajdują się gry kompatybilne z danym sprzętem oraz akcesoria. Są to zatem popularne produkcje lat 80. oraz 90. Ceny gier i konsol są bardzo różne, a o ich wysokości zwykle decyduje popularność danego tytułu. Chociaż zdarzają się wyjątki, co może być podyktowane małą liczbą egzemplarzy konkretnej gry. W końcu kupowanie gier i konsol retro to głównie domena kolekcjonerów. Dla przykładu, Tetris w wersji na NES-a, kosztuje niecałe 7 dolarów. Ciekawostką jest Mike Tyson's Punch Out, które na ten sam sprzęt kosztuje już niecałe 35 dolarów. Z kolei sama konsola NES to wydatek około 60 dolarów. Gry na pierwsze PlayStation można kupić już od 7 dolarów, do 30 za Final Fantasy VII. Najdrożej zostały wycenione gry ze SNES-a oraz Nintendo 64. Castelvania IV potrafi kosztować 45 dolarów, a Mario party 3 nawet niecałe 50 dolarów. Jest to jednak skromny przykład oferty ze strony internetowej, bowiem GameStop zaznacza, że w sklepach stacjonarnych jest przynajmniej dwa razy więcej gier i akcesoriów. Warto zaznaczyć, że póki co, oferta jest dostępna jedynie w wybranych sklepach stacjonarnych, ale GameStop chce ją rozszerzyć na pozostałe punkty. Co powiecie na taki pomysł? Sądzicie, że w naszym kraju sklep z grami i konsolami retro miałby sens?
Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie