Pokaz Sony Play! Play! Play!

Resident Evil Village z włączonym ray tracing wygląda imponująco

0 komentarzy

Do sieci trafił filmik obrazujący jak prezentuje się ray tracing w grze Resident Evil Village. Taką grafikę lubimy!

Materiał filmowy został zaprezentowany przez AMD, które podjęło współpracę z Capcomem. W rezultacie ray tracing oraz technologia AMD FidelityFX zostanie zaimplementowana w grze Resident Evil Village. Potencjalni klienci mogą zapoznać się z wykorzystanym materiałem wideo, aby zobaczyć co do zaoferowania będzie miała komputerowa wersja świetnie zapowiadającego się horroru. Przypominamy, że ray tracing to technika śledzenia promieni, która pozwala znacząco poprawić realizm animacji. Z kolei AMD FidelityFX to zestaw narzędzi, umożliwiający poprawienie jakości obrazu w grach.

Ray tracing w Resident Evil Village to jedno, ale jak prezentuje się sama gra?

Mieliście okazję przetestować demo produkcji, które dotychczas udostępnione zostało wyłącznie na konsoli PlayStation 5? My graliśmy i mamy raczej pozytywne odczucia. Rzeczywiście niczego nie można zarzucić tytułowi od strony wizualnej. Ilość wykorzystanych detali zachwyca, podobnie jak architektura przemierzanych wnętrz. Świetną atmosferę buduje również klimat, tworzony przez grę światła i cieni. Tym bardziej cieszy wykorzystanie efektów ray tracing, które tylko spotęgują doznania. Demo niestety jest dość krótkie i jego przejście zajmie zaledwie około kilkunastu minut (więcej o naszych wrażeniach przeczytacie tutaj).

Sporo kontrowersji wzbudził także brak polskiej wersji językowej tytułu. To pierwsza taka sytuacja od 14 lat. Capcom nie zdecydował się na przygotowanie lokalizacji, za taką decyzją stoi zapewne aspekt biznesowy. Stworzenie rodzimej wersji językowej musiało być nieopłacalne. Chociaż Polacy na gry w 2020 roku wydali ponad 680 mln dolarów, to niestety nie możemy konkurować z wieloma innymi krajami. Poza tym zwykle inwestujemy w gry akcji, strzelanki i produkcje sportowe, survival horrory nie cieszą się aż tak dużą popularnością. Dodatkowo jak pokazują badania, na tle innych narodowości dość dobrze posługujemy się j.angielskim. Dla deweloperów może to stanowić sygnał, że wydawanie polskiej wersji językowej nie ma sensu. Wszakże i tak sobie poradzimy (więcej o naszych wnioskach dotyczących braku polskiej edycji przeczytacie tutaj).

Na pocieszenie możemy stwierdzić, że nawet jeżeli Capcom nie zmieni stanowiska w omawianej sprawie, to po pewnym czasie ukaże się fanowska wersja spolszczenia (przynajmniej na PC). Przypominamy, że Resident Evil Village wyjdzie już 7 maja, zarówno na komputerach PC jak i konsolach (PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series S/X).

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się