Powstanie pełnoprawny remake pierwszego Resident Evil? Capcom może szykować kolejne odświeżenie

Resident Evil Remake powstaje? Capcom może pracować nad grą
Newsy PC PS5 Xbox Series

Capcom być może dłubie nad kolejnym „dużym” remake’iem. Tym razem mogło paść Resident Evil, czyli pierwszą część cyklu. I miałoby to perfekcyjny sens.

Japoński wydawca i deweloper zastrzegł nowy znak towarowy „Resident Evil Director’s Cut”. Choć nie wiemy, czym w zasadzie może być, najwięcej sensu miałoby odświeżenie pierwszej części serii w podobnym tonie, co RE2 i 3.

Resident Evil Director’s Cut to remake?

Capcom słynie z odświeżania swoich starszych pozycji, a prawdziwy przełom nastąpił za sprawą RE 2 Remake. Deweloperzy stworzyli grę od zera, ale oparli ją na znanym fanom pomyśle i wyszła z tego produkcja, która zachwyciła praktycznie każdego. To jeden z pierwszych tak imponujących remake’ów, który zasadniczo przyczynił się do ich popularności. Istnieje spora szansa, że gdyby nie Capcom, choćby takie EA mogłoby nie wpaść na pomysł Dead Space Remake.

Dostaliśmy jednak remake’i drugiej i trzeciej części, a już za parę miesięcy debiutuje odświeżenie kultowej „czwórki”. Seria odżyła, Capcom widzi zainteresowanie, więc to najpewniej nie koniec. Firma raczej nie zamierza reaktywować „piątki”, a zamiast tego może skupić się na… „jedynce”. I to jeszcze raz, bo dostaliśmy już m.in. Resident Evil HD Remaster, a także RE Zero Remaster.

Zgodnie z nowym zastrzeżonym znakiem towarowym przez Capcom widocznym w serwisie Justia, firma może szykować kolejne duże odświeżenie. Projekt „Resident Evil Director’s Cut” najpewniej dotyczy pierwszej części serii. Może jednak wskazywać na inną wersję remastera, ale po sukcesie pełnoprawnych remake’ów, zdziwiłbym się, gdyby „jedynka” nie otrzymała podobnego liftingu. Na razie jednak oficjalnych informacji w tej sprawie nie ma, choć pewnie zmieni się to po premierze RE 4 Remake.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie