Resident Evil znów w Fortnite. Spodziewajcie się skórek kultowych postaci

Resident Evil zadebiutuje w Fortnite. Chodzi o skiny kultowych postaci
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Marka Resident Evil ma zaliczyć swój kolejny “gościnny” występ w szalenie popularnym Fortnite. Chodzi konkretnie o skórki dwóch uwielbianych postaci.

Kto by się spodziewał? Nie no, w sumie to… mógł każdy. Fortnite cały czas przyciąga przed ekrany miliony graczy. Mimo często wylewającego się na grę hejtu pozycja wciąż jest ulepszana i rozbudowywana. Jakiś czas temu Epic Games wydało next-genowy patch, który wyniósł oprawę wizualną na zupełnie nowy poziom.

Fortnite x Resident Evil vol. 2

Teraz pojawiły się bardzo sensowne przecieki o tym, że marka survival horrorów z zombie od Capcom doczeka się kolejnego zestawu przedmiotów kosmetycznych w formie atrakcji dla graczy Fortnite. To będzie już kolejna tego typu współpraca i to kolejna, w której w popularnym battle royale pojawią się przedmioty kosmetyczne z dzieł dla dorosłych odbiorców. W hicie znajdziemy m.in. Wiedźmina, Isaaca z Dead Space czy Asha z Martwego Zła.

To, co warto zauważyć, nie pierwszy raz, gdy Fortnite gości u siebie Resident Evil. W październiku 2021 roku Capcom ujawnił szczegóły dotyczące skórek dla Chrisa Redfielda i Jill Valentine wraz z ich alternatywnymi opcjami. Co ciekawe, wtedy jednak tego typu kolaboracja nie pokrywała się z żadną większą premierą, bo RE Village zadebiutowało już wcześniej. Teraz jednak Japończycy nie chcą przespać okazji i Fortnite może otrzymać efekty kolejnej współpracy mniej więcej w czasie, gdy na rynku zadebiutuje Resident Evil 4 Remake.

Leakerka związana z battle royale od Epica ujawniła, że otrzymała informację o tym, jakoby w 4 rozdziale 2 sezonu Fortnite miało otrzymać dwie nowe skórki z RE. Ma to być Leon Kennedy i Claire Redfield, czyli postacie kojarzone raczej z drugą, a nie czwartą częścią serii. Jest to może nieco dziwne, ale nie zdziwiłbym się, gdyby Leon otrzymał dodatkową możliwość ubioru jak z RE4.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie