Resident Evil Code Veronica Remake - zrzut ekranu z gry fanów

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Gracze robią remake Resident Evil Code Veronica. Zobaczcie świetny gameplay

Gracze zabrali się za stworzenie Resident Evil Code Veronica Remake i udostępnili gameplay. Ambitny projekt fanów gry wygląda zadziwiająco dobrze.

O ile odświeżenia gier bezpośrednio od twórców przestały już imponować wielu graczom, fanowskie remastery i remake’i nadal potrafią zachwycić. Tak jest w przypadku opisywanego przez nas niedawno remake’u Tomb Raider 2, a teraz prezentujemy Wam inny, równie ambitny projekt.

Resident Evil Code Veronica Remake czerpie garściami z odświeżeń RE2 i RE3, które wyszły spod klawiatur Capcom. Inspiracje są widoczne, aczkolwiek twórcy pokusili się o ciekawy twist. Poza zupełnie nową wersją TPP, możemy też grać z zablokowanymi kątami kamery. Gracz będzie mógł wybrać, czy chce zapoznać się z tytułem w wersji „Remake”, czy „Classic”.

Dodatkowo nie sposób nie zauważyć, że projekt wygląda naprawdę dobrze. Twórcy stworzyli go na silniku Unity, a ten pomimo swoich ograniczeń robi dobrą robotę. Pomimo widocznych gołym okiem niedoróbek, remake zapowiada się bardzo obiecująco.

Co więcej, po ukończeniu będzie on dostępny do pobrania za darmo. Z uwagi na możliwe problemy prawne, twórcy nie przyjmują donacji i pracują nad projektem bez zamiaru zarobku. Pozostaje tylko czekać na udostępnienie wersji demonstracyjnej lub wydanie gotowej gry.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się