Resident Evil 7 – przerażający zwiastun, aktualizacja wersji demo i mroczne screeny

Resident Evil 7 – przerażający zwiastun, aktualizacja wersji demo i mroczne screeny
Filmiki z gier Newsy PC Polecamy! PS4 TGS 2016 XOne

Czego się spodziewać po pełnej wersji Resident Evil 7?

Capcom kończy z niedomówieniami i przedstawia konkrety. Dostajemy przede wszystkim filmik, który według producenta pozwala rzucić okiem na to, co będzie prezentowała ostateczna wersja Resident Evil 7. 

Trailer jest naprawdę mocny i wygląda na to, że czeka nas podróż pełna grozy. Akcja tytułu przeniesie nas do Dulvery w amerykańskim stanie Louisiana. Na jednej z plantacji znajduje się ogromna rezydencja. Z pozoru opuszczone domostwo zamieszkuje rodzina Baker, w której ręce mamy nieprzyjemność się dostać. Zapraszamy do oglądania poniższego zwiastuna!

Ponadto Capcom opublikował kolejną paczkę klimatycznych screenów z Resident Evil 7 oraz zaskoczył informacją na temat dostępnej już od czerwca wersji demonstracyjnej, w którą grają obecnie posiadacze PlayStation 4.

Na początek dowiedzieliśmy się, że demo Resident Evil 7 zostało pobrane przez ponad 3 miliony graczy na całym świecie. Jeśli opukaliście w demie każdą ścianę i zwiedziliście każdy zakamarek, dzisiaj będzie powód, by jeszcze raz je odpalić i doznać czegoś nowego. 15 września Capcom udostępni bowiem aktualizację wersji demonstracyjnej. Nie wiemy jeszcze, co zawiera update i póki co poznaliśmy jedynie jego nazwę – Zmierzch.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości dla właścicieli PS4. Dotychczas demo Resident Evil 7 mogły pobierać jedynie osoby, które posiadają aktywny abonament PS Plus. Po dzisiejszej aktualizacji próbna wersja będzie dostępna dla każdego, czyli nawet dla osób bez PS+. Pamiętajcie jednak, że wersja demonstracyjna ma za zadanie pokazać graczom klimat produkcji i nie przedstawia bohaterów czy wydarzeń powiązanych z ostateczną wersją Resident Evil 7.

Gra pojawi się na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One dopiero w przyszłym roku, 24 stycznia.

Resident Evil 7 – fabuła, założenia rozgrywki i sporo brutalnych scen

Capcom stara się nie podawać zbyt wielu informacji odnośnie Resident Evil 7, serwując zagadkowe zwiastuny czy demo, które nie ma nic wspólnego z pełną wersją gry. W sieci wylądowało jednak trochę konkretów na temat produkcji, dzięki czemu poznaliśmy imię głównego bohatera, ogólny zarys fabuły oraz niektóre typy broni występujących w grze.

Wszystko mogliśmy przeczytać we wpisie poświęconym nadchodzącej siódemce umieszczonym na stronie Entertainment Software Rating Board, czyli amerykańskiej organizacji przyznającej kategorie wiekowe grom wideo. Mogliśmy, ponieważ karta tytułu została usunięta, lecz w sieci można odnaleźć PrtSc, którego treść tłumaczymy poniżej.

Kto oczywiście nie chce robić sobie spoilerów, niech odpuści sobie dalsze czytanie i wszystko odkryje osobiście w dniu premiery Resident Evil 7.

Co ESRB pisze o Resident Evil 7?

Jest to gra z gatunku survival-horror, w której gracz wciela się w rolę Ethana [red. to osoba wspomniana w ostatnim zwiastunie, który przypominamy poniżej], człowieka szukającego zaginionej żony w opuszczonej rezydencji. Z perspektywy pierwszej osoby, grzcze będą eksplorować otoczenie oraz używać pistoletów, strzelby, miotacza ognia, materiałów wybuchowych i piły łańcuchowej, by zabić zmutowane kreatury. Walce towarzyszą realistyczne wystrzały, okrzyki bólu oraz obfite efekty bryzgającej krwi. Podczas postępów w historii oraz w scenkach przerywnikowych natkniemy się na intensywną przemoc: ramię obcięte piłą łańcuchową, nogę amputowaną łopatą czy twarz, w którą wbito wspomniane narzędzie. Niektóre sceny pokazują rozczłonkowane ciała z wyprutymi wnętrznościami. W dialogach usłyszymy słowa „f**k” oraz „sh*t”.

Jak nie trudno się domyślić po takim opisie, Resident Evil 7 będzie grą tylko dla dorosłych.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie