Resident Evil 7 – oto przeciwnik, którego tak łatwo nie powstrzymasz

Resident Evil 7 – oto przeciwnik, którego tak łatwo nie powstrzymasz
Filmiki z gier Newsy PC Polecamy PS4 XOne

Capcom pokazuje kolejne teasery z nadchodzącego horroru.

Deweloperzy bardzo skromnie dzielą się z graczami nowymi wieściami o Resident Evil 7. Tym razem otrzymaliśmy klimatyczny filmik przedstawiający jedną z mieszkanek ogromnej rezydencji, którą mamy nieszczęście zwiedzać. To staruszka, nazywana w grze ciotką Rhody.

Na drugą nóżkę mamy teaser naprawdę potężnego przeciwnika, przypominającego wyglądem znanego fanom serii Tyranta. Jak widać, nie będzie to mięczak, którego posadzimy na ziemi dwiema kulkami.

Zapraszamy do oglądania i czekamy z niecierpliwością na premierę Resident Evil 7, która nastąpi 24 stycznia na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.


Resident Evil 7 – zagadki, przedmioty i eksploracja. Tego nie zabraknie!

Capcom obiecuje, że Resident Evil 7 będzie czerpał garściami z klimatu starszych odsłon serii. Deweloperzy pokazali dwa nowe teasery, które potwierdzają, że w grze obecna będzie możliwość badania przedmiotów. Prawdopodobnie dzięki takim właśnie zabiegom odkryjemy np. do czego dana rzecz może się przydać lub z czym ją połączyć. Siódma część serii to również zagadki, które raczej nie będą zbyt skomplikowane (sądząc po poprzednich odsłonach), spełniając zadanie wypełniaczy pomiędzy eksploracją oraz walką. Jak możemy zobaczyć na drugim filmiku, pewnie chodzi w tym przypadku o dopasowanie odpowiedniego cienia do kształtu z obrazu.

Resident Evil 7 – Capcom ujawnia szacunki odnośnie oczekiwanej sprzedaży

Resident Evil 7 jest obecnie jedną z najbardziej oczekiwanych gier, lecz na jej premierę musimy jeszcze trochę poczekać. Tytuł pojawi się na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One dopiero 24 stycznia przyszłego roku. Capcom wiąże z nim naprawdę duże nadzieje, o czym możemy się dowiedzieć ze specjalnego raportu, który został udostępniony w formacie PDF.

Jak wynika z dokumentu, producent liczy na sprzedaż Resident Evil 7 na poziomie 4 milionów sztuk. Capcom ujawnił również, że demo Resident Evil 7 zostało pobrane w okresie do 15 października ponad 4 miliony razy. Ostatnie dane na temat dema, z połowy września, mówiły o ponad 3 milionach pobrań. Jak zatem widać, zainteresowanie grą jest dosyć spore.

Capcom szacuje również sprzedaż Dead Rising 4 na poziomie 2 milionów sztuk, czyli o wiele mniej niż w przypadku RE7. Trzeba jednak pamiętać, że ten pierwszy tytuł pojawi się na PC, PS4 i Xbox One, podczas gry druga z wymienionych pozycji ominie konsolę od Sony. Poza tym, seria Resident Evil jest bardziej znana, stąd pewnie takie szacunki. W przytaczanym dokumencie znalazł się również szacunek dla zmierzającego na rynek japoński – na konsolę Nintendo 3DS – Monster Hunter XX. Tutaj Capcom planuje podobnie, czyli sprzedaż na poziomie 2 milionów sztuk.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie