Resident Evil 3 Remake oficjalnie. Data premiery i zwiastun

Tak jak się spodziewaliśmy, Sony pokazało podczas dzisiejszego State of Play pierwszy trailer oczekiwanego Resident Evil 3 Remake. No i mamy datę premiery.

Podczas State of Play nie zabrakło oficjalnej zapowiedzi Resident Evil 3 Remake. Gra wygląda fenomenalnie i podobnie jak odświeżona dwójka, doczekała się gruntownego remontu.

Data premiery została ustalona na 3 kwietnia 2020 roku i tego dnia tytuł wyląduje nie tylko na PlayStation 4, lecz również na PC oraz Xbox One.

Podobnie jak w oryginale, główną bohaterką gry jest Jill ValentineOdbywająca się kilka miesięcy po zakończeniu pierwotnego Resident Evil, Resident Evil 3 ma miejsce zarówno przed wydarzeniami z Resident Evil 2, jak i po nich. Podczas gdy historie Leona i Claire rozgrywają się po tym, jak miasto zostało już zainfekowane, historia Jill zapewnia nową perspektywę. Począwszy od pierwszych dni epidemii, będziesz śledzić walkę Jill o przetrwanie, podczas gdy populacja niegdyś tętniącej życiem metropolii zamienia się w hordy nieumarłych – czytamy na blogu PlayStation.

Na naszej drodze staje oczywiście Nemesis, który ma jeden jedyny cel – zapobiec wydostaniu się prawdy o eksperymentach Umbrella, zabijając wszystkich członków grupy S.T.A.R.S.

Resident Evil 3 Remake z… trybem sieciowym

Tak, Resident Evil 3 Remake pojawi się wraz z trybem sieciowym Resident Evil Resistance, ujawnionym jakiś czas temu jako Project Resistance.

Przypominamy, że to asymetryczny multiplayer, w którym czterech nieszczęśników stara się uciec piątemu graczowi, określanemu tutaj jako Mastermind. Wszystko rozgrywa się na terenie tajemniczego budynku z systemem kamer, pułapkami, pozamykanymi drzwiami i oczywiście potworami. Czwórka graczy stara się przedrzeć do wyjścia i za każde ubicie zombiaka, lickera czy zainfekowanego psa drużyna otrzymuje dodatkowe sekundy. Cenny czas ładujemy również niszcząc kamery czy odnajdując różne przedmioty. Niestety, czas możemy również tracić i to o wiele szybciej niż naturalnie on upływa. Jedno podgryzienie przez potwora może nas kosztować nawet 15 sekund.

Mastermind stoi po drugiej stronie i obserwuje nas dzięki kamerom porozmieszczanym po budynku (dlatego druga strona stara się je niszczyć). Gracz wcielający się w psychopatę rozstawia na mapie pułapki oraz przywołuje różne monstra, które mogą pojawić się dosłownie za naszymi plecami. Po pewnym czasie Mastermind ma możliwość osobistego pojawienia się na mapie i dopiero wtedy robi się naprawdę gorąco.

Capcom ujawnił dzisiaj dwójkę nowych ocalałych: Becca to lokalny Strażnik Parku i dobry strzelec. Martin to natomiast mechanik mający dryg do maszyn i technologii.

Resident Evil 3 Remake – bonus za pre-order

Jako dodatkowy bonus, wszystkie pre-ordery wersji standardowej będą premiowane pakietem klasycznych kostiumów, który zawiera stroje inspirowane klasycznymi wdziankami Jill i Carlosa z oryginalnego Resident Evil 3.

Resident Evil 3 Remake – pierwszy zwiastun


Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.