Resident Evil 2 Remake – PS4 vs PS4 Pro. Porównanie płynności i grafiki

Szykujemy się powolutku do premiery Resident Evil 2 Remake. Jeśli zamierzacie zagrać na sprzęcie od Sony, zobaczcie, jak prezentuje się oczekiwany horror na standardowej i mocniejszej wersji PS4.

Ekipa Candyland publikuje na YouTube filmik Resident Evil 2 Remake – PS4 vs. PS4 Pro Frame Rate Test & Graphics Comparison. Możemy dzięki niemu zobaczyć różnice w grafice oraz płynności pomiędzy różnymi wersjami PlayStation 4.

Resident Evil 2 Remake – PS4 vs PS4 Pro

Candyland zaznacza, że sceny do materiału porównawczego zostały uchwycone w natywnej rozdzielczości 1080p na PlayStation 4 i 1620p na PS4 Pro. Na tej drugiej konsoli wyraźnie widzimy większą ostrość obrazu oraz oczywiście większą płynność, choć o stabilnych 60 klatkach animacji na sekundę nie ma mowy. PS4 Pro oferuje jednak i tak przyzwoity fram rate z maksymalnym spadkiem do 51 fps-ów. Zazwyczaj widzimy na ekranie jednak około 55 klatek.

Resident Evil 2 Remake na standardowym PlayStation 4 dostarcza nam natomiast średnio około 43 klatek płynności na sekundę i sporadycznie widzimy poziom ponad 50 fps-ów. Minimalnie gra wyświetla 39 klatek animacji.

Premiera Resident Evil 2 Remake już w tym tygodniu, 25 stycznia. Zagramy na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. W dniu premiery gry otrzymamy płatny dodatek z klasycznymi strojami i postaciami(od 22 marca będzie on darmowy), a w późniejszym czasie Capcom wyda darmowy dodatek z trybem The Ghost Survivors.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: