Remastery Dead Rising – jeden z nich robią Polacy. Zobaczcie screeny

Remastery Dead Rising – jeden z nich robią Polacy. Zobaczcie screeny
Newsy PC PS4 XOne

Wiadomo również, kiedy odświeżane tytuły z zombiakami pojawią się w sprzedaży.

Oficjalny sklep Microsoftu – Xbox Store – po raz kolejny staje się źródłem wieści, być może wypuszczonych na światło dzienne trochę przedwcześnie.

Zacznijmy jednak od tego, że w zeszłym tygodniu Capcom poinformował, iż wydany niemal 10 lat temu na Xboksa 360 Dead Rising pojawi się w odświeżonej postaci na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Oprócz tego wydawca zamierza przenieść Dead Rising 2 oraz Dead Rising 2: Off the Record na konsole obecnej generacji, czyli PS4 i Xbox One. Te remastery nie pojawią się jednak na blaszkach z prostego powodu – zostały już wcześniej wydane na PC, zatem Capcom nie zamierza robić nam powtórki z rozrywki.

Capcom nie zdradził jednak, kiedy owe trzy kotleciki pojawią się na rynku, nie mieliśmy również wieści na temat tego, kto zajmie się ich przygotowaniem. Xbox Store wyręczył jednak Capcom publikując karty odświeżanych produktów, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, że remaster pierwszej części Dead Rising powstaje pod skrzydłami polskiego studia QLOC, dwójkę oraz Off the Record odświeża natomiast zespół Mercenary Technology.

Przy okazji wyszło na jaw, że remstery zadebiutują na rynku 13 września tego roku, zatem będziemy mieli sporo czasu by je ograć przed nadchodzącym Dead Rising 4, które pojawi się na PC z systemem Windows 10 oraz konsoli Xbox One w dniu 6 grudnia (wersja na PlayStation 4 niestety dopiero rok później).

Xbox Store publikuje jednocześnie screeny z odświeżanych produkcji. Zapraszamy do poniższych galerii!

Dead Rising rozpoczął wielką wojnę z zombie

Pierwsza część serii ma już na karku niemal 10 lat. Tytuł pojawił się pierwotnie na konsoli Xbox 360 i przedstawiał historię Franka Westa, fotografa prasowego, który w pogoni za kolejną sensacją trafia do centrum handlowego opanowanego przez żywe trupy. Rozpoczyna się ostra jatka i walka o przeżycie.

Screeny z nadchodzącego remastera

Dead Rising 2 kontynuuje dobrą passę

Druga odsłona serii pojawiła się cztery lata później, czyli w roku 2010. Gra zaszczyciła swoja obecnością nie tylko X360, lecz również konkurencyjną PlayStation 3 oraz komputery PC. Tym razem wcielamy się w Chucka Greena, byłego mistrza zawodów motocrossowych, a tajemniczy wirus przemieniający ludzi w zombie zdążył opanować całe Stany Zjednoczone. Miejscem akcji Dead Rising 2 jest przypominające Las Vegas miasto Fortune City, gdzie nasz bohater wybiera się na poszukiwanie lekarstwa dla swojej córki.

Screeny z nadchodzącego remastera

Dead Rising 2: Off the Record i powrót Franka Westa

W zasadzie możemy tutaj mówić o samodzielnym rozszerzeniu do drugiego Dead Rising, gdzie ponownie wcielamy się w bohatera znanego z pierwowzoru. Jako fotoreporter trafiamy do znanego już Fortune City i zaczynamy zmagać się z zombiakami. Off the Record to nie tylko nowa fabuła, lecz również nieobecni w podstawce nowi przeciwnicy, pojazdy czy lokacje. Tytuł pojawił się w 2011 roku na PC, PlayStation 3 i X360.

Screeny z nadchodzącego remastera

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie