Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Remake XIII to katastrofa. Gracze są rozczarowani

Remake XIII to jedno z największych rozczarowań 2020 roku. Prasa miażdży grę w recenzjach, a zawiedzeni gracze nie kryją wściekłości.

Gra XIII to kultowy shooter bazujący na komiksach Jeana Van Hamme. Tytuł ten miał szerokie grono fanów i wielu graczy nie kryło ekscytacji, kiedy ogłoszono remake „trzynastki”. Pierwsze oznaki do niepokoju pojawiły się, kiedy produkcja doczekała się opóźnienia o okrągły rok.

Najwidoczniej obawy były uzasadnione, bo remake XIII to prawdziwa tragedia. Poniżej możecie zobaczyć obecny stan gry. Przypomnę tylko, że tytuł wyceniono na ponad 200 złotych.

XIII Remake może na ten moment „pochwalić się” wynikiem ponad 90% negatywnych opinii na platformie Steam. Pomijając kiepską i odstającą od pierwotnego stylu grafikę, gra jest pełna błędów i niedoskonałości.

Sztuczna inteligencja przeciwników jest inteligentna tylko z nazwy i zachowuje się dziwacznie. Równie komicznie prezentuje się fizyka zwłok, które cóż… przypominają bardziej upadające drzewa niż postrzelonych przeciwników. Jest źle. Nawet bardzo.

Gracze twierdzą, że to jedno z najgorszych odświeżeń w historii, a pierwsze recenzje na poziomie 5/10 nie zachęcają do kupna. W tym przypadku załatanie błędów niewiele zmieni. To po prostu bardzo nieudana gra i trzeba się z tym pogodzić.

Szkoda, że remake się nie udał. XIII miało wielu oddanych fanów nie tylko swojej growej adaptacji, ale też komiksowych pierwowzorów. Wygląda na to, że nie zobaczymy już więcej gier z tego uniwersum. No, przynajmniej nie autorstwa studia PlayMagic.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się