Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Remake XIII aktualnie sprzedaje się gorzej niż oryginał. Ogromna porażka deweloperów

Remake XIII to nie tylko klapa jakościowa, ale też finansowa. Gra aktualnie sprzedaje się dużo gorzej względem oryginalnej produkcji z 2003 roku.

Branża gier wideo była świadkiem wielu katastrof. Choć odświeżone XIII nie jest największą z nich, to rozczarowanie graczy sięgnęło już zenitu, a twórcy oficjalnie przeprosili za tragiczną jakość projektu.

Nikogo nie powinno więc dziwić, że gracze pragnący powrotu do świata Trzynastki zdecydowali się na kupno oryginału zamiast remake’u. Widać to również w wynikach sprzedaży.

Pierwotna wersja XIII sprzedaje się aktualnie w Wielkiej Brytanii lepiej niż odświeżenie. Cóż, życie pisze najciekawsze scenariusze, a taki obrót spraw raczej nikogo specjalnie nie dziwi. Lepiej sięgnąć po wciąż bardzo dobry oryginał sprzed siedemnastu lat, niż męczyć się z zabugowanym i praktycznie niegrywalnym potworkiem.

Remake XIII posiada aktualnie 35 punktów na portalu Metacritic. To absolutnie tragiczny wynik, który dorównuje grom uznawanym za najgorsze produkcje w historii. Wątpię, aby twórcom udało się doprowadzić tytuł do znośnego stanu poprzez aktualizacje.

To jedna z tych gier, o których lepiej po prostu zapomnieć i liczyć na to, że twórcy już więcej nie wezmą się za tego typu przedsięwzięcie bez wcześniejszego przygotowania. Fani z pewnością im tego nie zapomną i obawiam się, że przeprosiny nie wystarczą, aby podreperować ich zaufanie.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się