Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

0 komentarzy

XIII Remake zbiera fatalne oceny. Twórcy oficjalnie przepraszają za swoją wpadkę

Ukazało się oficjalne oświadczenie, w którym przedstawiciele firmy odnoszą się do zarzutów względem XIII Remake

Jak możemy przeczytać na stronie internetowej produkcji, pracownicy Microids zdają sobie sprawę, że wielu użytkowników może nie być zadowolonych z gry, którą zakupili. Jednocześnie wina za wszelkiego rodzaju błędy i niedociągnięcia, została zrzucona na koronwiusa, który utrudnił pracę zespołu. COVID-19 sparaliżował działania studia i wydłużył czas tworzenia aktualizacji, która nie załatała wszystkich błędów i dodatkowo wygenerowała nowe.

Deweloperzy zdają sobie sprawę, że pozycja nie spełnia standardów jakości, a rozgoryczenie growej społeczności jest w pełni zrozumiałe, dlatego przepraszają.

Jakie błędy wytknięto tytułowi XIII Remake? Nad wszystko zrezygnowanie z komiksowej oprawy, która stanowiła wyróżnik pozycji. Ogromną ilość niedopatrzeń i glitchy (np. znikające przedmioty), które utrudniają albo wręcz uniemożliwiają zabawę. Nieomal całkowity brak sztucznej inteligencji przeciwników i fakt, że każdy z nich gdy zostaje zabity, upada dokładnie w taki sam sposób.

Jeśli twórcy z Microids chcą odzyskać zaufanie nabywców, czeka ich jeszcze wiele, wiele pracy.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się