Remake Red Dead Redemption coraz bliżej? Take-Two szykuje „nowe wersje” gier

Red Dead Redemption - John Marston
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Remake Red Dead Redemption jest coraz bardziej realny. Wydawca gry, Take-Two, szykuje kolejne wersje swoich wydanych wcześniej produkcji.

O odświeżeniu pierwszego RDR mówi się już od bardzo dawna. Dotychczas wszystkie przecieki związane z grą okazały się jednak fałszerstwami lub nieprawdziwymi plotkami. Do teraz brakowało konkretów odnośnie ewentualnego remastera lub remake’u.

Co ciekawe, jak zauważył serwis GameRant, samo Take-Two niejako potwierdziło, że odnowione przygody Johna Marston faktycznie mają szansę powstać. Take-Two Interactive wspomniało na swojej konferencji, że pracuje nad „nowymi wersjami” wydanych przez siebie tytułów. Do końca 2022 roku podatkowego mamy ujrzeć sześć takich produkcji, a do końca 2024 roku podatkowego jeszcze trzy kolejne.

Z pewnością jedną z nich jest GTA V na next-geny. Co więcej, Take-Two ma pod sobą wiele studiów i niekoniecznie musi chodzić o gry Rockstar. Patrząc jednak na repertuar wydawcy, ciężko wytypować konkretne produkcje poza tymi od Gwiazd Rocka, którym przydałyby się dodatkowe porty lub odświeżenia.

Co więcej, remake Red Dead Redemption jest też prawdopodobny z innego powodu. Rockstar niejako zostawił sobie furtkę na taką ewentualność w RDR2. W grze możemy przecież zwiedzić ogromną część mapy z RDR1, która została odnowiona i przeniesiona do nowej produkcji. Dodatkowo RDR2 jest przecież prequelem, więc remaster wpasowałby się idealnie do ciągu całej gry i mógłby bez problemu zostać wydany wraz z RDR2 na next-genach w formie pakietu.

O ile póki co nadal próżno szukać oficjalnych informacji o remake’u RDR, jego powstanie jest coraz bardziej prawdopodobne. Pozostaje trzymać kciuki, aby Take-Two nie planowało zamiast niego dostarczyć nam – przykładowo – kolejnego, prostego remastera starszych odsłon GTA.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie