Dead Space Remake to nie byle port. Jeśli miałeś wątpliwości, twórcy właśnie je rozwiali

powstaje remake Dead Space - Isaac Clarke
PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Remake Dead Space nie jest byle odświeżeniem. Twórcy potwierdzili, że robią praktycznie wszystko od nowa, ale bazują na oryginalnej grze.

Odświeżony Dead Space zbliża się wielkimi krokami i EA podchodzi do niego ze sporą rozwagą. Gra powstaje przy pomocy fanów, co ma pomóc w dostarczeniu jak najlepszego powrotu tego świetnego horroru.

Mimo poszanowania dla materiału źródłowego, deweloperzy nie idą na łatwiznę. Jeden z twórców gry potwierdził, że każdy element oryginału jest tworzony właściwie od podstaw. Mowa tu nie tylko o next-genowej grafice, ale też o udźwiękowieniu i oczywiście rozgrywce. Dodatkowo przypomnijmy, że zmian doczeka się nawet fabuła.

Jeśli chodzi o oprawę wizualną, dźwięk, rozgrywkę, i wszystko (inne – red. ), przebudowujemy całą tę zawartość. Nie portujemy jej, to nie jest zwiększanie rozdzielczości tekstur czy dodanie większej liczby polygonów do modelu. To jest naprawdę odtwarzanie wszystkich tych elementów, tworzenie wszystkich animacji i tak dalej.

Chcemy, aby immersja była jeszcze głębsza dzięki w pełni interaktywnemu doświadczeniu, od ekranu startowego po napisy końcowe. Nie chcemy, aby cokolwiek oderwało Cię od tego doświadczenia i nie chcemy żadnych cięć.

-powiedział Creative Director gry, Roman Campos-Oriola w rozmowie z głównym oddziałem IGN

Jeśli mieliście jakieś wątpliwości co do skali odświeżenia, chyba możecie się ich pozbyć. Remake Dead Space to pełnokrwista odbudowa produkcji Visceral Games i EA Motive nie idzie na łatwiznę. I bardzo dobrze, bo Dead Space zasłużył na coś więcej, niż szybki remaster.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie