Remake Dead Space lub 4 może powstawać - plotka

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Remake Dead Space znów miło zaskakuje. Gra jest w bardzo dobrych rękach

Remake Dead Space jest tworzone przez doświadczonych deweloperów. Co więcej, nad grą pracują też osoby, które rozwijały oryginalną serię.

Electronic Arts podeszło ze sporym zaangażowaniem do odświeżenia Dead Space. Niedawno informowaliśmy, że przy produkcji pomagają fani cyklu. Na tym nie koniec dobrych wieści dla graczy, którym zależy na dobrym oddaniu oryginalnego horroru.

EA potwierdziło, że nad grą pracują bardzo doświadczeni deweloperzy. Znajdziemy wśród nich byłych pracowników Ubisoft, Crystal Dynamics, a nawet Visceral Games. Art Director drugiego Dead Space potwierdził, że współtworzy remake pierwszej odsłony. Co więcej, Mike Yazijian zaopatrzy zespół w bardzo przydatne informacje.

Znalazłem moje stare zeszyty z (czasów pracy nad – red. ) Dead Space 2!
To naprawdę się przydaje. Wgląd w notatki z sequela, we wszystko czym zespół Visceral podzielił się z nami, gdy razem z nimi tworzyliśmy grę. Mamy grafiki koncepcyjne, wskazówki wizualne, materiały źródłowe, notatki z rozmów, które z nimi odbyliśmy, wiedzę, którą zdobyli – to wszystko jest tutaj. Wszystko to trafi do tej gry.

– powiedział Mike Yazijian w rozmowie z przedstawicielami Electronic Arts

To też nie jedyny potwierdzony weteran serii, który pomoże przy grze. UX Designer oryginału pomógł EA Motive przy przygotowywaniu produkcji. Jego pomoc zdecydowanie przyda się całemu zespołowi.

W styczniu zostałem zaproszony do pomocy przy prowadzeniu twórców remake’u gry, nad którą pracowałem 13 lat temu. To był dla mnie zaszczyt konsultować i doradzać zespołowi EA Motive w sprawie marki, która jest mi bliska i droga memu sercu. Gratulacje dla całego zespołu!

– napisał Dino Ignacio, UX Designer Dead Space, na Twitterze

Jeśli EA Motive dobrze wykorzysta zdobytą wiedzę, nie musimy się martwić o wierność oryginałowi. Oczywiście remake Dead Space zaoferuje sporo nowości, ale oddanie klimatu pierwowzoru jest jednak szalenie istotne.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się