Red Dead Redemption jednak zostanie odświeżone? Pojawiły się jasne sugestie

Red Dead Redemption jednak dostanie odświeżenie? Istnieje szansa!
Newsy PC PS5 Xbox Series

W koreańskim urzędzie ds. ocen wiekowych dla produktów multimedialnych znalazł się nowy wpis dotyczący Red Dead Redemption. Tyle że… gra od lat posiada tam wpisy.

Agencje ratingowe oceniające gry pod kątem tego, ile trzeba mieć lat, aby w nie zagrać, często są genialnym źródłem wszelkich “przecieków”. Czasami jest to akurat pomyłka albo zwykły zbieg okoliczności, ale czasami mają w sobie jakąś wartość. Teraz jednak nie wiemy, czy nowa ocena wiekowa dla Red Dead Redemption może coś znaczyć, dlatego radzę powstrzymać się od entuzjazmu.

Mimo wszystko, jak donosi Gematsu, w Korei pojawiła się nowa ocena wiekowa Red Dead Redemption i to w tym roku – 2023. I nie chodzi tu wcale o “dwójkę”. Mówimy o pierwszej części serii, oryginalnie wydanej w 2010 roku jedynie na konsole Xbox 360 i PS3. Co ciekawe, oryginał wciąż w bazie danych ma swój własny rating. Tak samo jak edycje Undead Nightmare Collection i GOTY Edition. Czemu więc gra nagle dostała nowy rating?

Teoretycznie wskazuje to na możliwość pojawienia się remastera lub remake’u gry. O takie odświeżenie fani błagają od lat, szczególnie ci z PeCetów (nigdy nie zagrali w oryginał). Problem w tym, że nowy rating nosi numer “CC-NV-230615-001”, gdzie “NV” oznacza grę na konsole, a “NP” – na PC. Tutaj, jak widać, mówimy o “NV”, ale nie oznacza to, że potencjalne odświeżenie nigdy na PC nie wyjdzie.

Dla bezpieczeństwa lepiej wstrzymać się od wyrokowania. Jak na razie brzmi to jak dość interesująca ciekawostka, która być może do czegoś nas w końcu doprowadzi.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie