Rockstar podobno już nie chce odświeżać Red Dead Redemption i GTA IV. Co zawiniło?

Red Dead Redemption - John Marston
Newsy PC PS5 Xbox Series

Wielu graczy czekało z wytęsknieniem na odnowione wydania Red Dead Redemption i GTA IV. Przeciek sugeruje, że Rockstar zmieniło jednak swoje plany co do ewentualnych odświeżeń.

Związany z Rockstar Games informator Tez2 opublikował wpis, w którym stwierdził, że firma faktycznie miała plany na stworzenie nowych wersji Red Dead Redemption i Grand Theft Auto IV. Rzekomo zdecydowano się jednak na zrezygnowanie z odświeżania wspomnianych hitów. Choć nie znamy oficjalnego powodu, Tez2 spekuluje, że winny decyzji może być słaby odbiór GTA The Trilogy The Definitive Edition od Grove Street Games. To jednak tylko teoria.

Według wiarygodnego źródła, które zna plany Rockstar, remastery GTA IV i RDR1 były w planach już kilka lat temu, ale Rockstar zrezygnowało z kontynuowania tych projektów.
Słaby odbiór The Trilogy The Definitive Edition może być powodem tej decyzji.

– twierdzi Tez2

Do tej pory liczne plotki i przecieki wskazywały, że Rockstar Games szykuje (lub zleciło innej firmie) remake pierwszego Red Dead Redemption, nieco mniej zaawansowane odświeżenie GTA IV oraz port RDR2 przeznaczony na PS5 i Xbox Series. Jeśli odnowione wersje starszych gier firmy faktycznie nie powstają, fani Rockstar będą musieli zadowolić się jedynie konwersją RDR2… o ile ta również nie została anulowana.

Na dobrą sprawę nie wiemy też na jakim etapie prac Rockstar mogło zrezygnować z produkcji odświeżeń. Istnieje spora szansa, że nie rozpoczęto nawet pełnej produkcji i projekty odrzucono jeszcze na etapie planowania.

Oczywiście trzeba brać poprawkę na to, że powyższe wieści to nadal niepotwierdzone plotki. Tez2 uchodzi za dobre źródło informacji, ale jego doniesienia są sprzeczne z innymi plotkami dotyczącymi odświeżeń RDR i GTA IV, według których projekty nadal powstają. W tej chwili do całej sprawy warto podchodzić z dystansem.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie