Czekam jak zły. Remake Red Dead Redemption i next-genowe RDR2 podobno coraz bliżej

Red Dead Redemption Remastered podobno powstaje - John Marston
Newsy PC PS5 Xbox Series XOne

Znany dziennikarz potwierdza, że Red Dead Redemption Remake i next-genowy port RDR2 znajdują się w produkcji. Oby to była prawda.

Słynący z dzielenia się świeżymi wieściami ze stajni Rockstar Games Chric Klippel udostępnił wpis dotyczący kowbojskiej serii studia. Dziennikarz twierdzi, że od kilku miesięcy trwają prace nad RDR2 na PS5 i Xbox Series, a rozwijany ma być też remake pierwszego RDR. Co ciekawe, port RDR2 powinien zostać ujawniony już wcześniej, ale Rockstar zdecydowało się na opóźnienie zapowiedzi.

Tak, jak udało mi się potwierdzić pod koniec 2020 roku, prace nad next-genowym portem RDR2 rzeczywiście trwają już od kilku miesięcy w Rockstar. Wraz z remasterem/remake’iem pierwszego RDR. Port RDR2 miał być w zasadzie zapowiedziany dużo wcześniej. Zapowiedź została widocznie przesunięta bliżej remastera/remake’u RDR.

– napisał Chris Klippel na Twitterze

Niestety Klippel nie zdradził szczegółów obu produkcji ani dat czy nawet przybliżonych terminów ich premier. Są to też nadal niepotwierdzone informacje, więc warto zaczekać na oficjalne ogłoszenie Rockstar Games. Chris Klippel jest jednak uznawany za wiarygodne źródło przecieków – ujawnił istnienie GTA The Trilogy The Definitive Edition na długo przed oficjalną zapowiedzią.

Inne dowody na istnienie Red Dead Redemption Remake

Rok temu firma Take-Two potwierdziła, że w przygotowaniu znajdują się kolejne odświeżenia znanych i lubianych produkcji. Samo Rockstar Games odbudowało zresztą sporą część mapy pierwszego RDR w RDR2, a o ewentualnym remake’u mówiło się jeszcze przed premierą drugiej odsłony cyklu.

Remake RDR mogło też niejako zajawić ujawnienie listy gier z nowego PS Plus. Do usługi trafi Red Dead Redemption: Undead Nightmare z PS3, ale nie wspomniano ani słowem o podstawowej wersji gry. Jeśli remake faktycznie znajduje się w produkcji, nieoferowanie podstawki w usłudze PlayStation miałoby sens – no bo czemu Rockstar miałoby udostępniać starszą wersję gry, która ma niedługo otrzymać odnowione wydanie? Oczywiście może to być też zwykły zbieg okoliczności.

Red Dead Redemption Remake byłoby moim małym spełnieniem marzeń. Uwielbiam historię Johna Marstona i bardzo chciałbym ujrzeć jej odświeżone wydanie na konsoli nowej generacji. Choć fabułę mam wykutą niemal na blachę, powtórzenie jej w lepszej oprawie i z rozgrywką RDR2 i tak najpewniej sprawiłoby mi wiele frajdy. Mam nadzieję, że przeciek znajdzie potwierdzenie w rzeczywistości.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie